Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Požar u Prorokovu Dolu

Sinoć je na prostoru Prorokova dola sa desne strane puta prije Krnje jele u Župi izbio požar koji je u toku dana eskalirao, tako da je sada zahvaćena veća površina pod šumom. Požar je najvjerovatnije izazvala ljudska ruka. U toku dana požar su gasili Vatrogasna jedinica Vatrogasnog društva Nikšić i dio mještana. Ipak zbog nepristupačnosti terena vatra se vrlo brzo širi jednim pravcem ka katunima poslije Krnje jele i drugim ka brdu Planinik gdje se još uvijek nalazi koliko toliko očuvan kompleks borove i smrčeve šume. Gašenje požara sa zemlje je nemoguće, a da li će avio jedinica Direktorata za vanredne situacije krenuti u gašenje ostaje da se vidi sjutra.

Kako u narednom periodu nije najavljena kiša ostaje bojazan da će se ponoviti 2012. godina kada je sagorela velika površina pod šumama u Župi. Na ovom prostoru poslednjih godina nekoliko puta je izbijao požar što ukazuje na namjeru i podmetanje požara od strane onih koji ne žele dobro ovom kraju.

Novi pogled na vaš rad

Mjesto za reklamu (365 x 270 area)
Najnovije

Prijavite se na newsletter

Želite da budete obaviješteni o novim vijestima? Prijavite se na Newsletter

Facebook
Twitter
Email
WhatsApp

Istaknute kategorije

Budite inspirisani svakom našom pričom koju ćete pročitati

Cilj ovog portala je da promoviše jedan od najlepših krajeva u Crnaoj Gori i svakom mještaninu Župe obezbijedi pravovremeno informisanje

Scroll to Top