Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Promovisana ruta i manifestacija ,,Biciklom oko Župe”

Detalj sa prikazivanja videa

Danas je u Domu Carine zvanično promovisana biciklistička ruta ”Župa” koja je nastala kao rezultat aktivnosti organizacije Župa u srcu uz podršku Mreže za ruralni razvoj.

Jovo Radulović ispred organizacije Župa u srcu zahvalio je donatorima: GIZ, SWG i Mreža za ruralni razvoj što su prepoznali ovaj projekat i finansirali njegove aktivnosti. Projektom se osim biciklizma želio promovisati i kulturno istorijski turizam tako da je obuhvaćeno i 10 takvih lokacija koje su se našle na ruti. U projektu je po riječima Radulovića urađena i Strategija Lokalne akcione grupe budućeg LAG-a čiji će Župa biti dio.

Ratko Bataković je naglasio da Mreža za ruralni razvoj već 12 godina usmjerava aktivnosti na LEADER pristup, program koji je akreditovan kroz mjere u IPARD3. On je izrazio nadu da će ovaj program od naredne godine mnogo bolje oživjeti.

Slaviša Jovanović iz Njemačke agencije za saradnju GIZ je rekao da mu je drago što je ovakav jedan projekat, iako je skroman u smislu finansijeske podrške, došao baš ovdje u Župu.

,,Moram reći da dok sam dolazio ovdje gledao sam ovaj krajolik i malo me podsjeća na moj kraj, Posavinu. To je jedno mjesto veoma vrijednih ljudi i nekako te crte toga vidim i u ovome kraju.”

Anđa Vukčević Zorić ispred organizacije SWG, koja je takođe podržala projekat, je kazala ,,da joj je zaista drago da na ovaj način diverzifikujemo ponudu i da radimo na unaprijeđenju samih lokalnih zajednica i da samim tim razvijamo nove turističke proizvode koji su opet u fokusu ruralnog turizma.”

Slavica Grgurević ispred Turističke organizacije Nikšić naglasila je da je sve više biciklista i bajkera u Crnoj Gori i da je to jedna tržišna grupa za koju u Crnoj Gori postoje jako dobri proizvodi. ,,Ovo što je Župa ponudila je dio komplementarne ponude.

Na kraju uvodnih govora je odgledan i video koji je urađen u projektu, a prisutni biciklisti su odvezli dio rute i uživali u ljepotama Župe i sunčanom danu.

Prilog RTNK o događaju

Novi pogled na vaš rad

Mjesto za reklamu (365 x 270 area)
Najnovije

Prijavite se na newsletter

Želite da budete obaviješteni o novim vijestima? Prijavite se na Newsletter

Facebook
Twitter
Email
WhatsApp

Istaknute kategorije

Budite inspirisani svakom našom pričom koju ćete pročitati

Cilj ovog portala je da promoviše jedan od najlepših krajeva u Crnaoj Gori i svakom mještaninu Župe obezbijedi pravovremeno informisanje

Scroll to Top