Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Protest Župljana u nedjelju 30.jula u 11h

 Poštovani mještani Župe Nikšićke,

Nijesam očekivao da ću vas istim riječima pozvati na protestni zbor kao što je to bilo 2019. godine. Kako tada tako i danas nama nema nazad.

Naše mjesto je došlo na raskrsnicu od koje vode dva puta. Jedan put vodi ka nastavku devastacije Župe i odvoženja prirodnih bogatstava bez ikakvog benifita za naše mjesto, što definitivno vodi ka brzom odumiranju jednog od najljepših seoskih mjesta u Crnoj Gori.

Drugi put vodi ka našoj težnji da sačuvamo svoj zavičaj i da ga učinimo takvim da se u njemu ostaje, da se u njemu čuje dječja graja, da se u njemu ljudi vraćaju i šire porodice.

Vrijeme za nama je pokazalo da redovnim putem ne možemo ubijediti državne institucije da se na adekvatan način okrenu našem mjestu. Zaista je želja svih nas u Župi Nikšićkoj bila da na jedan konstruktivan i civilizovano način, kroz dijalog, ubijedimo sve one koji su u lancu odlučivanja da treba da daju prioritet mjestu iz kojeg su samo za zadnje tri godine otišli milioni eura rude boksita.

Međutim izgleda da se višedecenijska navika da se Župi vraća na kašičicu, eto toliko da joj dug ne ispadne,  teško mijenja.

Ovakvoj praksi se mora stati na kraj. Nema više guranja Župe nazad. Ko ovo ne shvata taj nije prijatelj ni Župe, ni Nikšića, ni Crne Gore. Mora se konačno okrenuti novi list, na kojem će se tačno precizirati sve obaveze prema našem mjestu.

Sve ovo moji Župljani moramo izgurati zajednički.  Župa nije moja, ni nikog od nas pijedinačno. Župa je svih nas i moramo svi uprijeti da se Župa uvaži i da se u Župu uloži na ekvivalentan način onome što ona daje. Zaboravimo na sve podjele koje su svih ovih godina mnogi koristili, kako sama opština, država, a i pojedinci. Vrijeme je da se tome stane na put.

Stoga ko misli da ovakav odnos prema Župi nije dobar, ko misli da se ovakvim odnosom Župa gasi, ko misli da naše sadašnje i buduće generacije treba da se ponose mjestom u kojem žive neka u nedjelju 30.07.2023. u 11h, dođe ispred objekta mjesne zajednice u Miolju Polju gdje ćemo zajednički iznijeti zahtjeve nadležnim institucijama.

Poštovani Župljani i Župljanke, vi ste ti koji cijenite da li je ovakvo stanje u Župi dobro. Ja, kao predsjednik Savjeta mjesne zajednice mislim da nije i zato ću u nedjeljju 30.07.2023.god. u 11h biti ispred objekta mjesne zajednice. Na vama je odluka da li će biti neko od Vas.

Predsjednik Savjeta MZ Župa

Dragoljub Radulović

Novi pogled na vaš rad

Mjesto za reklamu (365 x 270 area)
Najnovije

Prijavite se na newsletter

Želite da budete obaviješteni o novim vijestima? Prijavite se na Newsletter

Facebook
Twitter
Email
WhatsApp

Istaknute kategorije

Budite inspirisani svakom našom pričom koju ćete pročitati

Cilj ovog portala je da promoviše jedan od najlepših krajeva u Crnaoj Gori i svakom mještaninu Župe obezbijedi pravovremeno informisanje

Scroll to Top