Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Put ”drže” dva kolca

Danas je kod klizišta na glavnom putu u Liverovićima održan performans građana Župe na čelu sa Predsjednikom Mjesne zajednice Župa Dragoljubom Radulovićem.  Prisutni građani su saminicijativno došli sa krampama, lopatama da budu dio ovog događaja koji kako je poručeno treba da pošalje jasnu poruku posmatračima, kako ih nazvaše građani Župe.

Radulović je u izjavi za medije naglasio da su danas posmatrači u ovim poslovima Vlada Crne Gore, firma Uniprom metali i Opština Nikšić. On je dalje dodao:

,,Vrijeme je da jednom za vazda Vlada Crne Gore izađe u susret zahtjevima mještana Župe Nikšićke i da se jednom država okrene ovom mjestu na adekvatan način, jer evo sad dok smo ovdje hiljade eura prolazi ovim putem, a vidite u kakvom je stanju saobraćajnica, a da ne pričamo o drugim infrastrukturnim problemima.

Današnje okupljanje Župljana je ironija, sarkazam prema odnosu prema MZ Župa imajući u vidu da je iz Župe do sada otišlo milijarde eura.

Danas smo na klizištu koje je već godinama ovako i što je veća ironija i koliko smo skromni u zahtjevima ni ovo klizište nije ušlo u onih 6 km puta za rekonstrukciju nego smo išli da izađemo u susret  svakome i da  ovi poslovi prema Župi idu nekom dinamikom ne opteraćujući nikoga u lancu odlučivanja. Međutim kao što vidimo nema sluha i očigledno mi mještani moramo da se okrenemo radikalnijim mjerama. A ta prva mjera je 07. aprila, jer ćemo tada svi izaći na ovu našu džadu i blokirati kompletan teretni saobraćaj kroz Župu Nikšićku, jer nam je izgleda to jedini način da skrenemo pažnju na probleme na koje ukazujemo.

Do sada je jedino Ministarstvo sporta iskazalo spremnost da se krene u rešavanje problema sportske infrastrukture i rješavanju 2 od 9 iznesenih zahtjeva na prthodnom protestu.

Opština Nikšić izgleda nema sredstava, pa je nama centar obraćanja Vlada Crne Gore. Ako državne institucije ne misle da u ovo mjesto ne treba uložiti onda nijesmo na istim talasnim dužinama i očigledno da se onda ne misli dobro ruralnim područjima.” zaključio je obraćanje medijima Radulović.

Nakon toga građani su simbolično pobili dva drvena kolca da ”drže” put, a kod klizišta je usađena i jedna župska šljiva simbolično za neke buduće generacije.

Novi pogled na vaš rad

Mjesto za reklamu (365 x 270 area)
Najnovije

Prijavite se na newsletter

Želite da budete obaviješteni o novim vijestima? Prijavite se na Newsletter

Facebook
Twitter
Email
WhatsApp

Istaknute kategorije

Budite inspirisani svakom našom pričom koju ćete pročitati

Cilj ovog portala je da promoviše jedan od najlepših krajeva u Crnaoj Gori i svakom mještaninu Župe obezbijedi pravovremeno informisanje

Scroll to Top