Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Razmatrani projekti za Župu

Na juče održanom jednoipočasovnom sastanku predstavnika mjesne zajednice Župa Nikšićka,  župskih privrednika, mještana Župe različitih partijskih opredjeljenja sa predsjednikom Vlade Crne Gore Duškom Markovićem i predsjednikom opštine Veselinom Grbovićem razmotrena je realizacija projekata u mjesnoj zajednici kao i dinamika daljeg razvoja mjesne zajednice.

Predsjednik mjesne zajednice je upoznao prisutne sa aktivnostima koje su se u prethodnom periodu odvijale u mjesnoj zajednici i izrazio uvjerenje da će se i u narednom periodu nastaviti sa aktivnostima koje će dovesti do ubrzanog razvoja Župe, posebno dajući akcenat na inteziviranje radova na  mjesnoj infrastrukturi. 

Predsjednik Vlade Duško Marković je izrazio zadovoljstvo što je u kratkom roku više puta posjetio mjesnu zajednicu. Premijer je obavijestio prisutne da će za godinu biti završena rekonstrukcija glavne saobraćajnica do Miolja Polja, a zatim će se nastaviti radovi do sela Morakovo. Kompletna sredstva će se obezbijediti kroz budžet Vlade Crne Gore. Takođe je najavio i da će se Vlada aktivno uključiti i u druge projekte koje kandiduje mjesna zajednica, a sve sa ciljem da se stvore što bolji uslovi za život mještana  Župe, ali i za razvoj biznisa u mjesnoj zajednici. Predsjednik Marković je kazao da dobra sinergija koja postoji  u Župi može dati dobre rezultate za razvoj mjesta.

Predsjednik opštine Nikšić je predstavio što je to realizovano u Župi i najavio da će se i u narednom periodu značajno pomagati mjesna zajednica.

Privrednik Boris Rašković je kazao da ga raduju dobre aktivnosti u mjesnoj zajednici koje su vidljive u poslednjih nekoliko godina i najavio da će i sam u narednom periodu aktivno razvijati biznis u Župi kroz projekte koje je već pripremio za realizaciju. 

Milan Golubović direktor firme ,,Naše Voće’’ je upoznao prisutne sa do sada odrađenom realizacijom projekta na zapadu voćnjaka i najavio dalje inteziviranje radova, što će dovesti do novog zapošljavanja mještana Župe.

Kroz dalji razgovor sa mještanima Župe, predloženo je da se utvrdi činjenično stanje što se tiče vodovoda za Zagrad, Oblatno i dio Kuta, a takođe je predloženo i nekoliko drugih aktivnosti za koje nema prepreka da se odmah rješavaju. 

Ovaj sastanak je pokazao da dobra komunikacija sa nadležnim institucijama, daje i tek će dati dobre rezultate u Župi, što će biti na dobrobit svih mještana Župe. – zaključuje u saopštenju predsjednik mjesne zajednice Župa Dragoljub Radulović.

Novi pogled na vaš rad

Mjesto za reklamu (365 x 270 area)
Najnovije

Prijavite se na newsletter

Želite da budete obaviješteni o novim vijestima? Prijavite se na Newsletter

Facebook
Twitter
Email
WhatsApp

Istaknute kategorije

Budite inspirisani svakom našom pričom koju ćete pročitati

Cilj ovog portala je da promoviše jedan od najlepših krajeva u Crnaoj Gori i svakom mještaninu Župe obezbijedi pravovremeno informisanje

Scroll to Top