Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Sa župskim problemima do EU?

dragoljub_radulovic

Danas je predsjednik Mjesne zajednice Župa Dragoljub Radulović upoznao i Kancelariju Evropske unije u Crnoj Gori sa problemima sa kojima su Savjet i Župa suočeni u svom radu i pokušaju da se počnu rešavati nagomilani problemi u ovoj mjesnoj zajednici. Tekst pisma prenosimo integralno.

DELEGACIJA EVROPSKE UNIJE U CRNOJ GORI

N/R  AIVO ORAV

 

 

Poštovani gospodine Orav,

Obraćam Vam se kao Predsjednik MZ Župa Nikšićka sa molbom da nas primite na sastanak kako bi Vas upoznali sa problemima sa kojima smo suočeni i oduzetim nam građanskim pravima suprotno evropskim vrijednostima.

Mjesna zajednica Župa je najveća mjesna zajednica u Crnoj Gori u kojoj se nalaze brojni resursi. Eksploatacija ovih resursa osim što je značajno ugrozila životnu sredinu ne donosi nikakvu korist Župi. Infrastruktura je oštećena, a zbog oštećenog puta su nam ugroženi i životi. Brojni naši zahtjevi i izvještaji inspekcija i raznih komisija ništa ne pomažu pošto Opština Nikšić izbjegava rešavanje ovih problema. Većina odluka koje je mjesna zajednica donijela bile su ignorisane od strane lokalne samouprave.

Samo u poslednje dvije godine na račun Opštine Nikšić je stiglo preko 1,5 miliona od koncesije rude boksita iz Župe. Ništa od tih sredstava Opština ne vraća Župi, a mi ne možemo da ih privolimo, jer su prije nekoliko godina bez našeg znanja promijenili Zakon o finansiranju Lokalne samouprave. Sada po ovom Zakonu sredstva umjesto mjestu gdje se vrši eksploatacija sada idu Budžetu opštine gdje se vrši eksploatacija, bez obaveze da se ulože u samo mjesto ili vrate računu Mjesne zajednice.

Pravno ne možemo ništa da uradimo, pa smo sada prinuđeni da protestima rešavamo probleme. Državne institucije i Vlada Crne Gore takođe nemaju obzira na ove naše zahtjeve. Umjesto da mislimo o napretku i evropskoj budućnosti sada svakodnevno strepimo za naše živote i mislimo kako protestima riješiti probleme.

Nadamo se da ćete odvojiti malo vremena da Vas bliže upoznamo sa činjenicama i dokazima kojima možemo potkrijepiti naše tvrdnje.

Unaprijed zahvalan na spremnosti da nas saslušate.

 

Predsjednik MZ Župa Nikšićka

Dragoljub Radulović

Novi pogled na vaš rad

Mjesto za reklamu (365 x 270 area)
Najnovije

Prijavite se na newsletter

Želite da budete obaviješteni o novim vijestima? Prijavite se na Newsletter

Facebook
Twitter
Email
WhatsApp

Istaknute kategorije

Budite inspirisani svakom našom pričom koju ćete pročitati

Cilj ovog portala je da promoviše jedan od najlepših krajeva u Crnaoj Gori i svakom mještaninu Župe obezbijedi pravovremeno informisanje

RURALNI RAZVOJ

#ruralni razvoj

EKOLOGIJA

#Vijesti

KULTURA

#Vijesti

OGLASI

#Oglasi
Scroll to Top