Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Stavovi Mićkovića mogu da budu samo stvar podsmjeha u Župi

Konferencija za novinare vezana za dosada urađeno u Župi, koju je organizovao Borislav Mićković ispred Demokratske partije socijalista, po riječima njegovog kolege iz lokalnog parlamenta, nezavisnog odbornika Jova Radulovića je bila više nego smiješan pokušaj da se nešto što sva Župa zna okrene naopako.

‘’ Posto se radi o mom kolegi odborniku i poluzemljaku koji Župu obilazi s vremena na vrijeme, imam potrebu da javnost upoznam sa činjenicama koje sam u dosadašnjim aktivnostima imao sa gospodinom Mićkovićem.
U svom trogodišnjem radu kao odbornik sam se lokalnoj samoupravi obratio sa preko 30 zahtjeva kako bi se počeli rešavati nagomilani problemi u Župi, za razliku od mog kolege Mićkovića, koji je za tri godine progovorio o Župi samo kada se, nakon protesta mještana Župe, lokalna samouprava nakanila da sanira klizište u Liverovićima. To je bilo kao i sada da bi sakupio koji politički poen kod svojih zemljaka.’’ Međutim, kako kaže Radulović, to je njemu sizifofski posao, jer ga Župljani najbolje poznaju i njegove nerezultate, naročito kao predstavnika u Starom selu. ‘’Za njegovog mandata kao predstavnika u ovom selu nije urađena nijedna aktivnost i projekat u kojem je on bio inicijator. Čim je on zamijenjen u ovom selu su krenule aktivnosti i projekti od kojih je najveći rekonstrukcija seoskog Doma.’’

Dalje Radulović nabraja:

– Nije se gospodin Mićković oglasio ni nakon propalog projekta vodovoda u selu Kuta kojim se sada fali, već je gutao knedle i držao pognutu glavu kada sam na sjednici SO Nikšić izložio problem sa ovim vodovodom.
– Nije se oglasio ni kada sam kao odbornik komentarisao milionsku pljačku nastalu izgradnjom glavnog vodovoda u Župi.
– Nije se oglasio ni kada sam u SO Nikšić izlagao problem đe đeca iz njegovog vikend prebivališta prelaze preko drvene grede nabujalu Gračanicu.
– Nije se oglasio ni kada sam tražio da se završi saniranje oštećenja na glavnom putu ka Župi.
– Nije se oglasio ni kada sam kao odbornik od lokalne samouprave tražio da izvrši rekonstrukciju karaule Voltica, koja se nalazi u njegovom selu.
– Nije se oglasio ni kada sam tražio rekultivaciju rudokopa u Župi.’’
– Nije se oglasio ni u mnogim drugim inicijativama koje sam imao ka lokalnoj samoupravi.

Da je bilo ko drugi pokušao, dodaje Radulović, ‘’da opravda nerad i maćehinski odnos lokalne samouprave prema Župi, sigurno bih kao i većina Župljana progutao ove neistine, ne želeći da se upuštam u ovu niskost koja je na sceni.’’
’’Izaći i reći kako njegov DPS sve uradi može u Župi samo da bude stvar podsmjeha najprije njemu samom, kad vikendom bude dolazio u Župu. To će i on shvatiti kad mu se župski seljaci počnu smješkati u lice.’’ Prošla su vremena moj kolega Mićkoviću kad se nečiji nerad mogao vrednovati u Župi, zaključio je Radulović.

Facebook
Twitter
Email
WhatsApp

Novi pogled na vaš rad

Mjesto za reklamu (365 x 270 area)
Najnovije

Prijavite se na newsletter

Želite da budete obaviješteni o novim vijestima? Prijavite se na Newsletter

Istaknute kategorije

Budite inspirisani svakom našom pričom koju ćete pročitati

Cilj ovog portala je da promoviše jedan od najlepših krajeva u Crnaoj Gori i svakom mještaninu Župe obezbijedi pravovremeno informisanje

RURALNI RAZVOJ

#ruralni razvoj

EKOLOGIJA

#Vijesti

KULTURA

#Vijesti

OGLASI

#Oglasi
Scroll to Top