Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Stipendije MZ Župa za najbolje

Danas je predsjednik Savjeta MZ Župa Nikšićka Dragoljub Radulović uručio rješenja o stipendiranju najboljih studenata iz ove mjesne zajednice. Ono što je sve oduševilo i iznenadilo je to da je konkursom trebalo da se stipendira tri najbolja studenta, ali je odlučeno da će se ove godine stipendirati svi studenti koji su ispunili uslove konkursa i koji su traženu dokumentaciju dostavili u predviđenom roku. Tako će u ovoj školskoj godini biti stipendirano pet studenata iz ove mjesne zajednice.

Dobitnici stipendija za ovu školsku godinu su: Marojević Slobodanka, student treće godine Medicinskog fakulteta sa prosječnom ocjenom 9.56, Kostić Marija student treće godine Fakulteta tehničkih nauka u Novom Sadu, smjeru Geodezija, sa prosječnom ocjenom 9,24, Krulanovic Mile student četvrte godine Medicinskog fakulteta sa prosječnom ocjenom 9.21, Ćorović Velimir student četvrte godine Prirodno-matematičkog fakulteta sa prosječnom ocjenom 9.57 i Čvorović Anđela student četvrte godine Filozofskog fakulteta, smjer Sociologija, sa prosječnom ocjenom 9.85.

Predsjednik Savjeta mjesne zajednice Dragoljub Radulović je kazao da mu predstavlja zadovoljstvo što će ove godine stipendirati sve prijavljene studente i na taj način odati im priznanje za uspjehe koje postižu u toku studiranja.

,,Na osnovu pristiglih prijava i dokumenata iz kojih se vidi veliki trud i odricanje svih prijavljenih studenata odlučeno je da se stipendiraju svih pet prijavljenih studenata i na taj način im simbolično čestitamo na uspjesima koje bilježe u svojim indeksima. Želim da vjerujem da će ova stipendija svima vama dati podstrek da ubuduće nastavite da nižete uspjehe, da to svoje znanje prenosite ovdje, u svojoj državi, na buduće generacije i da ne izgubite iz vida svoje mjesto za koje očekujem da ćete biti pokretačka razvojna snaga, jer bez vas takvih ni jedno mjesto ne može imati bolju budućnost. Budite primjer generacijama koje dolaze, a mi ćemo nastojati da i u narednom periodu pokrećemo aktivnosti koje će dovesti do što boljeg položaja župske mladosti.” rekao je Radulović u pozdravnom govoru pred najboljim župskim studentima.

Iznos mesečne stipendije je 50 eura. Ostaje nada da će ovi mladi ljudi jednog dana pomoći svoj zavičaj ma gdje da nastave školovanje i dalji rad.

Novi pogled na vaš rad

Mjesto za reklamu (365 x 270 area)
Najnovije

Prijavite se na newsletter

Želite da budete obaviješteni o novim vijestima? Prijavite se na Newsletter

Facebook
Twitter
Email
WhatsApp

Istaknute kategorije

Budite inspirisani svakom našom pričom koju ćete pročitati

Cilj ovog portala je da promoviše jedan od najlepših krajeva u Crnaoj Gori i svakom mještaninu Župe obezbijedi pravovremeno informisanje

Scroll to Top