Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Suri orao spasen u Župi

Zahvaljujući brzoj reakciji članova organizacije Župa u srcu, njihovih kolega iz Centra za proučavanje ptica i Mihaila Jovićevića povrijeđeni suri orao, koji je spas pronašao u Župi jutros je uhvaćen i ponesen u Podgoricu na liječenje i rehabilitaciju.

Ova vrsta orla je dužine između 65 i 100cm sa rasponom krila do 240cm. Suri orlovi su ranije živjeli u umjerenim klimatima Evrope. Danas je zbog ugroženosti njihovo stanište znatno smanjeno. U Velikoj Britaniji ih ima oko 240 parova, u Irskoj su zbog lova potpuno istrijebljeni, a u Sjevernoj Americi je njihov broj takođe značajno smanjen. Ova životinjska vrsta se nalazi na crvenoj listi ugroženih životinja Svijeta i Evrope.

Detaljnije o njegovom liječenju i vraćanju u prirodu ćemo podijeliti sa vama.

Facebook
Twitter
Email
WhatsApp

Novi pogled na vaš rad

Mjesto za reklamu (365 x 270 area)
Najnovije

Prijavite se na newsletter

Želite da budete obaviješteni o novim vijestima? Prijavite se na Newsletter

Istaknute kategorije

Budite inspirisani svakom našom pričom koju ćete pročitati

Cilj ovog portala je da promoviše jedan od najlepših krajeva u Crnaoj Gori i svakom mještaninu Župe obezbijedi pravovremeno informisanje

RURALNI RAZVOJ

#ruralni razvoj

EKOLOGIJA

#Vijesti

KULTURA

#Vijesti

OGLASI

#Oglasi
Scroll to Top