Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Svečano otvaranje biciklističke rute ,,Župa”

Ruta koja promoviše Župu u najboljem svijetlu

U Župi će u subotu biti svečano otvorena kulturno-istorijsko biciklistička ruta “Župa” koja je nastala kao plod aktivnosti organizacije Župa u srcu i Mreže za ruralni razvoj.  Aktivnost je nastala sa željom da doprinese razvoju turizma i očuvanju kulturno-istorijske baštine Župe i opštine Nikšić.

U ovoj aktivnosti urađena je biciklistička mapa na Komootu koja će privući strane turiste za koje se očekuje da će najviše i koristiti ovu mapu namijenjenu isključivo biciklistima.

Urađene su pojedinačne mape svake od 10 kulturno istorijski značajnih lokaliteta koji su se našli na ovoj biciklističkoj ruti. Za svaki od lokaliteta urađen je i posebni video koji će služiti daljoj promociji, a sve ovo je integrisano sa sajtom zupa.today tako da će zainteresovani moći da vide sve o lokalitetima i samoj biciklističkoj ruti.

Svečano otvaranje biciklističke rute će se održati 08. juna 2024. godine ispred doma Carine u Župi

(lokacija: https://maps.app.goo.gl/m2YMNvFXbfn9k1hh9), sa početkom u 10:00 časova (od 9.30h do 10h je registracija učesnika/ca).

Ova aktivnost se realizuje u okviru regionalnog projekta “Ojačano umrežavanje na Zapadnom Balkanu za socio-ekonomski razvoj ruralnih područja (SEDRA II)”, koji finansira GIZ.

Napomena: Voziće se dio biciklističke staze koja obuhvata početnu poziciju od Župskog manastira do Zabrana kralja Nikole gdje će biciklisti obići sledeće kulturno-istorijske lokacije (Spomenik palim borcima na Sutjesci, spomenik Dušanu Bojoviću, karaula Voltica, Zabran kralja Nikole). Preporučujemo da učesnici na ovom dijelu staze voze brdsko-planinska bicikla.

Novi pogled na vaš rad

Mjesto za reklamu (365 x 270 area)
Najnovije

Prijavite se na newsletter

Želite da budete obaviješteni o novim vijestima? Prijavite se na Newsletter

Facebook
Twitter
Email
WhatsApp

Istaknute kategorije

Budite inspirisani svakom našom pričom koju ćete pročitati

Cilj ovog portala je da promoviše jedan od najlepših krajeva u Crnaoj Gori i svakom mještaninu Župe obezbijedi pravovremeno informisanje

Scroll to Top