Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Svi pogođeni gradom da predaju zahtjeve

Zbog štete koja je juče  pričinjena župskim poljoprivrednim domaćinstvima, usled velike količine grada, predsjednik MZ Dragoljub Radulović je obavio razgovor sa Rukovodiocem Savjetodavne službe u biljnoj proizvodnji  Vukotom Stanišićem, kako bi dobio informaciju o koracima koje bi domaćinstva, kojima je pričinjena šteta, preduzela u cilju eventualne nadoknade pričinjene štete.

Od strane gospodina Stanišića je predočeno da domaćinstva kojima je pričinjena šteta podnesu pojedinačno zahtjeve Opštini Nikšić, koja će na osnovu tih zahtjeva formirati komisiju koja bi utvrdila koji  je stepen štete. Dalje Opština prosleđuje utvrđeno stanje Ministarstvu poljoprivrede na dalje odlučivanje odnosno donošenje odluke o eventualnoj novčanoj nadoknadi za pričinjenu štetu.

MZ će po ovom pitanju razgovarati i sa predstavnicima Opštine Nikšić kako bi se brže reagovalo po ovom pitanju o čemu će obavijestiti, preko članova Savjeta, domaćinstva koja su pogođena udarom grada.

Poljoprivrednici bi već sjutra trebali da ponesu zahtjeve u Opštinu Nikšić kako bi se procedura ubrzala.

Novi pogled na vaš rad

Mjesto za reklamu (365 x 270 area)
Najnovije

Prijavite se na newsletter

Želite da budete obaviješteni o novim vijestima? Prijavite se na Newsletter

Facebook
Twitter
Email
WhatsApp

Istaknute kategorije

Budite inspirisani svakom našom pričom koju ćete pročitati

Cilj ovog portala je da promoviše jedan od najlepših krajeva u Crnaoj Gori i svakom mještaninu Župe obezbijedi pravovremeno informisanje

RURALNI RAZVOJ

#ruralni razvoj

EKOLOGIJA

#Vijesti

KULTURA

#Vijesti

OGLASI

#Oglasi
Scroll to Top