Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Tribina i nagrade u župskoj školi

Na državnom takmičenju u kvizu “Crna Gora i njena sloboda”, održanom u Baru 30.11.2019.godine, u organizaciji SUBNOR-a i antifašista Crne Gore, podržanog od Ministarstva prosvjete, učenice župske škole, Nevena Jaredić, Katarina Lončar i Sanja Mitrović, uz mentorstvo profesora Ivana Zečevića, osvojile su prvo mjesto i u to ime rukovodstvo škole ih je juče nagradilo prigodnim poklonom. Lazar Mandić i Teodora Radulović laureati su likovnog i literarnog konkursa “Humanost na djelu” Crvenog krsta Nikšića, što je takođe bio povod za nagradu. Nagrađen je i učenik Luka Jovanović koji nije imao nijedan izostanak tokom prošle školske godine, kao i do sada.

Ceremonija nagrada organizovana je sa tribinom  “Zaštita i prezentacija kulturne baštine Nikšićke Župe” u organizaciji NVU Nikšići – Potomci bratstva Čvorović, Zagrad, Nikšić. Prisutne je pozdravio direktor Škole, Miloš Mrvaljević i iskazao zadovoljstvo zbog mogućnosti podrške župske škole ovom projektu. Na tribini je govorio Dragoljub Čvorović, sekretar Udruženja “Bratstvo Čvorovići, potomci plemena Nikšići”. Čvorović je prezentovao cilj i aktivnosti ovog projekta, a to su: zaštita, promocija, očuvanje i valorizacija kulturne baštine Župe i ponude kulturnog turizma u Nikšiću, a sve to putem edukativne kampanje, uređenjem kulturoloških sadržaja lokaliteta koji bratstvo Čvorović razvija poslednjih godina na lokalitetu Dublje. Projektom je planirano da urede stazu Svetog Vasilija Ostroškog, da očiste od žbunja i rastinja i pripreme za arheološka istraživanja kulu osmatračnicu u Dubravi i saniraju i urede crnogorsko saborno guvno vojvode Nikše.

Aktivnosti na projektu fianansira Ministarstvo kulture Crne Gore sa 8.221,60 eura a partner na projektu je NVO ,,Sinergija” iz Herceg Novog.

Novi pogled na vaš rad

Mjesto za reklamu (365 x 270 area)
Najnovije

Prijavite se na newsletter

Želite da budete obaviješteni o novim vijestima? Prijavite se na Newsletter

Facebook
Twitter
Email
WhatsApp

Istaknute kategorije

Budite inspirisani svakom našom pričom koju ćete pročitati

Cilj ovog portala je da promoviše jedan od najlepših krajeva u Crnaoj Gori i svakom mještaninu Župe obezbijedi pravovremeno informisanje

Scroll to Top