Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

U Gračanici sakupili 150 vreća otpada

 U akciji čišćenja otpada koju je organizacija Župa u srcu realizovala u sklopu projekta ”Da, biram čisto!” u toku Gračanice između III i IV prezide sakupljeno je preko 150 kesa raznog otpada i desetak velikih kamionskih guma koje su se duži niz godina nalazile u samom koritu ove rijeke. Projekat ”Da, biram čisto!” sprovodi organizacija Župa u srcu kroz program ,,Za jači glas organizacija građanskog društva”, koji realizuje Fond za aktivno građanstvo – FAKT, a finansira Američka ambasada u Podgorici. 

U akciji je učestvovalo oko 25 mještana i članova organizacije Župa u srcu, a podršku su dali i članovi organizacije Društvo mladih ekologa, Omladinskog pokreta Župa i predstavnici mjesne zajednice koji su se odazvali pozivu za čišćenjem ove lokacije.

O opravdanosti izbora ove lokacije govori i količina sakupljenog otpada. Mještani i organizatori su napravili dogovor da se opet organizuju slične akcije na lokacijama koje su podjednako ugrožene od kojih je svakako najveća ona kod Ostrovaca na ulivu pritoke Gojuše u rijeku Gračanicu.

Nakon više nego uspješne akcije učesnici su nastavili druženje uz ručak i osvježenje koje je organizacija Župa u srcu pripremila kod Doma u Carinama.

U akciji su učestvovali:

Radovan Mirković

Milan Dragnić

Jovo Radulović

Milutin Krulanović

Zoran Radulović

Dražen Korać

Vasilije Krulanović

Filip Radulović

Stefan Radulović

Dragan Mićković

Marko Rašković

Žana Radulović

Teodora Radulović

Dragana Radulović

Nikola Radulović

Baćo Joković

Duća Korać

Dragan Korać

Milan Jovanović

Danilo Korać

Mirko Joković

Dušan Babić

Vojin Stojanović

Aleksandar Karadžić

Nikola Ognjenović

 #dabiramcisto #zupausrcu

 #USpartnerMNE #SADzaAktivneGradjane

 #USforActiveCitizens #faktcg

Novi pogled na vaš rad

Mjesto za reklamu (365 x 270 area)
Najnovije

Prijavite se na newsletter

Želite da budete obaviješteni o novim vijestima? Prijavite se na Newsletter

Facebook
Twitter
Email
WhatsApp

Istaknute kategorije

Budite inspirisani svakom našom pričom koju ćete pročitati

Cilj ovog portala je da promoviše jedan od najlepših krajeva u Crnaoj Gori i svakom mještaninu Župe obezbijedi pravovremeno informisanje

Scroll to Top