Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

U slavu Sv. Stefana

Danas je u Župi, kao i nekoliko prethodnih godina, održana slava u čast velikog župskog sveca Sv. Stefana Piperskog. Svečanost je organizovao Crkveni odbor na temeljima započete crkve koja će sa ponosom nositi ime ovog sveca koji se u XVII vijeku rodio u Župi od oca Radivoja i majke Marije Krulanović.

Sv. Stefan je najprije službovao u manastiru Morača, pa u Trmanji, u Rovcima, a 1660. je prešao u Ćeliju Pipersku gdje je proveo trideset sedam godina. Neki istraživači Njegoševog djela tvrde da je on velikom pjesniku poslužio kao prototip za lik Igumana Stefana u ’’Gorskom Vijencu’’.

Služenje je obavio protojerej Vasilije Brborić sa svojim svještenstvom dok je Crkveni odbor organizovao i ručak za sve koji su svojim prisustvom odali počast ovom velikom svetitelju. Manifestaciju su nastupom upotpunila i djeca iz KUD Župa.

Iz Crkvenog odbora pozivaju sve ljude dobre volje da ukoliko žele da podrže izgradnju ovog hrama da im se jave. Sredstva se još uvijek prikupljaju, a kada će  početi izgradnja ovog za Župu značajnog kulturno turističkog objekta zavisi i od dinamike priliva sredstava.

Novi pogled na vaš rad

Mjesto za reklamu (365 x 270 area)
Najnovije

Prijavite se na newsletter

Želite da budete obaviješteni o novim vijestima? Prijavite se na Newsletter

Facebook
Twitter
Email
WhatsApp

Istaknute kategorije

Budite inspirisani svakom našom pričom koju ćete pročitati

Cilj ovog portala je da promoviše jedan od najlepših krajeva u Crnaoj Gori i svakom mještaninu Župe obezbijedi pravovremeno informisanje

RURALNI RAZVOJ

#ruralni razvoj

EKOLOGIJA

#Vijesti

KULTURA

#Vijesti

OGLASI

#Oglasi
Scroll to Top