Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

U toku rekonstrukcija i uredjenje prilaza školi

Nedavno je u MZ Župa počela rekonstrukcija i uređenje prilaza kod OŠ ‘’Dušan Bojović’’. Čitav projekat je urađen onako kako su trebali mnogi prije njega, pa predsjednik MZ Dragoljub Radulović izražava zadovoljstvo što se na ovako kvalitetan način rešava problem prilaza školi, problem koji već decenijama nije rešavan i koji je bio jedan od prioriteta u radu novog Savjeta MZ. Na ovaj način će se, po riječima Radulovića, u velikoj mjeri povećati bezbjednost oko 500 djece koja pohađaju školu i vrtić.

Kako nam je kazao Radulović Mjesna zajednica je uvidjela problem koji je postojao i koji  će na zadovoljstvo svih uskoro biti riješen. ‘’Do sada je sa prvim kišama skoro bilo nemoguće prići školi od lokava i prljavštine, pa će se realizacijom ovog projekta stvoriti svi uslovi da djeca nesmetano dolaze na nastavu.’’ – riječi su Radulovića.
’’Za navedeni projekat MZ je opredijelila oko 300 m asfaltne podloge, koja joj je bila dodijeljena od strane Opštine i na taj način značajno pomogla realizaciju ovog projekta, koji iznosi oko četrdesetak hiljada eura. MZ se zahvaljuje Opštini Nikšić koja finansira ovaj projekat, a zahvalnost duguje Nikoli Bezmareviću i glavnom projektantu Miroslavu Kilibardi iz Agencije za projektovanje i planiranje Opštine Nikšić. ‘’

MZ je dogovorila sa Opštinom Nikšić da se u reonu OŠ i njenog područnog odjeljenja u Carinama postave usporivači brzine, čime će se značajno poboljšati bezbjednost pješaka, zaključio je Radulović.

Facebook
Twitter
Email
WhatsApp

Novi pogled na vaš rad

Mjesto za reklamu (365 x 270 area)
Najnovije

Prijavite se na newsletter

Želite da budete obaviješteni o novim vijestima? Prijavite se na Newsletter

Istaknute kategorije

Budite inspirisani svakom našom pričom koju ćete pročitati

Cilj ovog portala je da promoviše jedan od najlepših krajeva u Crnaoj Gori i svakom mještaninu Župe obezbijedi pravovremeno informisanje

RURALNI RAZVOJ

#ruralni razvoj

EKOLOGIJA

#Vijesti

KULTURA

#Vijesti

OGLASI

#Oglasi
Scroll to Top