Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

U Župi problemi u snabdijevanju strujom

Oko 1700 domaćinstava u MZ Župa Nikšićka već osmi dan nemaju uredno snadbijevanje električnom energijom, pa su već sedam noći župska domaćinstva u mraku.

Tim povodom reagovali su iz MZ Župa najprije dopisom, a potom i saopštenjem za javnost.

Kako tvrdi predsjednik MZ Župa Dragoljub Radulović svakodnevni višečasovni ispadi na 35 KV dalekovodu doveli su u velike probleme svakog stanovnika Župe.

”Ugrožena su brojna poljoprivredna domaćinstva, stare i bolesne osobe, privredna društva koja posluju u Župi. Da ne govorimo o nanesenoj šteti na aparatima u domaćinstvima koji su pocrkala usled čestog nestanka električne energije. Ovaj problem u Župi je počeo nekoliko dana prije ovih vremenskih neprilika, pa nijesmo htjeli uzurpirati javnost očekujući da će se problem riješiti. Međutim iako su ekipe za popravku dolazile nije riješen ovaj veliki problem. Zaista je opravdano veliko nezadovoljstvo mještana Župe, jer ovakav odnos prema našem mjestu od strane CEDIS-a je katastrofalan, posebno ako se ima u vidu i činjenica da se niko od strane CEDIS-a nije obratio našem mjestu da nas upozna zašto trpimo ovu njihovu osmodnevnu torturu iako smo uputili prigovor na ovo stanje.” Saopštio je Radulović i dodao da je dodatni problem napravilo i nevrijeme pa su stubovi električnih vodova popadali kako kruške u nekoliko sela, a među njima su i oni koji su nedavno postavljani prilikom rekonstrukcije mreže, kada su mještani trpjeli skoro svakodnevna isključenja.

,,Svi mještani Župe Nikšićke traže da se prekine ovaj nehuman i neljudski odnos i da se hitno rješava ovo neodrživo stanje, jer nikakav izgovor ne može da postoji. Gospodo iz CEDIS-a prešli ste sve dozvoljene granice i pokazali prema mještanima Župe maćehinski odnos, a i svu svoju nesposobnost kojom pokušavate naše mjesto vratiti 100 godina unazad što vam ne smijemo dozvoliti.” zaključio je Radulović.

Novi pogled na vaš rad

Mjesto za reklamu (365 x 270 area)
Najnovije

Prijavite se na newsletter

Želite da budete obaviješteni o novim vijestima? Prijavite se na Newsletter

Facebook
Twitter
Email
WhatsApp

Istaknute kategorije

Budite inspirisani svakom našom pričom koju ćete pročitati

Cilj ovog portala je da promoviše jedan od najlepših krajeva u Crnaoj Gori i svakom mještaninu Župe obezbijedi pravovremeno informisanje

Scroll to Top