Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Ugrožena rijeka sa potencijalom

Danas je u prostorijama mjesne zajednice Župa održano predavanje “Sliv Gračanice – ekološki aspekti zaštite i potencijali”. Predavanje je održano u okviru projekta “Učinimo vode ljepšim” koji je podržan u okviru Regionalnog programa lokalne demokratije na Zapadnom Balkanu (ReLOaD).Projekat finansira Evropska unija, a sprovodi Program Ujedinjenih nacija za razvoj (UNDP). U Crnoj Gori, ReLOaD program sprovodi se u partnerstvu sa opštinama Nikšić, Tivat, Kotor, Pljevlja i Podgorica.

Predavač Jovo Radulović, iz organizacije Župa u srcu se osvrnuo na proces nastanka sliva Gračanice, podatke o prostoru, pritokama i izvorima. Dalje su prisutni mogli čuti o uticajima stanovništva, preduzeća koja djeluju u Župi i prirodnih procesa na ekološke aspekte sliva. U drugom dijelu predavanja sagledani su ekološki aspekti i potencijali sliva Gračanice kao kulturno-sportsko- rekreativne zone, zatim ribolovnog revira, potom potencijala za proizvodnju energije i na kraju potencijala za zaštitu i naučno proučavanje u skladu sa inicijativama Evropske unije za zaštitu povremenih izvora i rijeka u koje spada i sliv Gračanice.

Miodrag Karadžić iz Društva mladih ekologa je najavio čišćenje jedne divlje deponije u toku Gračanice u Župi tokom trajanja projekta i podjelu 3 kontejnera i 30-tak kanti za smeće kojima će se doprinijeti boljem stanju toka Gračanice kada je otpad u pitanju.

Novi pogled na vaš rad

Mjesto za reklamu (365 x 270 area)
Najnovije

Prijavite se na newsletter

Želite da budete obaviješteni o novim vijestima? Prijavite se na Newsletter

Facebook
Twitter
Email
WhatsApp

Istaknute kategorije

Budite inspirisani svakom našom pričom koju ćete pročitati

Cilj ovog portala je da promoviše jedan od najlepših krajeva u Crnaoj Gori i svakom mještaninu Župe obezbijedi pravovremeno informisanje

Scroll to Top