Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Umjesto razvoja planiraju deponiju nad glavama Župljana

Najnovija inicijativa rukovodstva opštine Nikšić da se na teritoriji MZ Župa na Buniću smjesti privremena deponija za odlaganje komunalnog otpada je, na sinoćnoj sjednici Savjeta MZ izazvala revolt kod članova Savjeta koji su donijeli odluku da se to nikako ne dozvoli na teritoriji MZ Župa Nikšićka. Kako je saopštio predsjednik Dragoljub Radulović ,,krajnje je bezobzirno da se u jednoj od najvećih seoskih mjesnih zajednica i pomisli da se vrši odlaganje komunalnog otpada, posebno imajući u vidu da istu naseljava oko 4000 ljudi čiji bi opstanak u Župi bio doveden u pitanje.”

,,Čudno je da se deponija planirala pored samog Liverovićkog jezera na, kopu Bunić, što bi sigurno dovelo do uništavanja voda kako površinskih, tako i podzemnih. Sve smo mogli očekivati, ali da  rukovodstvo opštine Nikšić dođe na ovu ideju, e to je nešto što niko nije mogao ni u snu da povjeruje. Deponije u Župi ne može biti poručeno je sa sastanka.” dodao je Radulović.

Članovi Savjeta MZ Župa Nikšićka su na na sinoć održanom sastanku izrazili  nezadovoljstvo zbog ignoratskog odnosa rukovodstva Opštine Nikšić na zahtjeve koje im se upućuju, a tiču se realizacije poboljšanja infrastrukture u našem mjestu. 

,,Porazna je činjenica da predsjednik opštine Nikšić Marko Kovačević nije odgovorio ni na jedan dopis koji mu je upućen od strane Savjeta MZ Župa, nego su svi ostali mrtvo slovo na papiru.” Smatra Radulović i dodaje da su stoga članovi Savjeta MZ donijeli odluku da, u slučaju da se situacija i odnos prema Župi ne promijeni, 30.07.2023.god. u 11h organuzuje protestno okupljanje ispred prostorija MZ Župa Nikšićka, na kojem će upoznati sve mještane Župe i cijelu javnost sa kakvim problemima se susreće Savjet MZ Župa Nikšićka u svom radu. 

,,Takođe će se na navedenom protestnom Zboru donijeti odluke o daljem djelovanju Savjeta MZ Župa Nikšićka, jer nikako više ne možemo dozvoliti ovo odlaganje i ignorisanje rješavanja problema u našem mjestu. Vjerovali smo da će se odnos institucija prema Župi radikalno mijenjati, ali očigledno je Župa dobra jedino kad se iz nje uzima. Čim Župljani nešto traže postaju mete napada i poručuje im se da će dobiti “kako budu glasali”.” saopštava Radulović.

On dodaje da Župa ne traži ništa mimo ostalog svijeta, a ako je problem da u 21 vijeku imamo dobre puteve, uredno vodosnadbijevanje, dobre uslove za našu djecu, onda očigledno institucije koje odlučuju dobro ne misle ni Župi ni njenim stanovnicima.

,,Stoga pozivamo rukovodstvo opštine Nikšić i Vladu Crne Gore da uzmu u obzir ove činjenice i reaguju na zahtjeve stanovnika Župe, jer sadašnja pozicija ide na štetu svim stanovnicima najveće seoske mjesne zajednice u Crnoj Gori.” zaključio je predsjednik MZ Župa. 

Novi pogled na vaš rad

Mjesto za reklamu (365 x 270 area)
Najnovije

Prijavite se na newsletter

Želite da budete obaviješteni o novim vijestima? Prijavite se na Newsletter

Facebook
Twitter
Email
WhatsApp

Istaknute kategorije

Budite inspirisani svakom našom pričom koju ćete pročitati

Cilj ovog portala je da promoviše jedan od najlepših krajeva u Crnaoj Gori i svakom mještaninu Župe obezbijedi pravovremeno informisanje

Scroll to Top