Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Uspješna sportsko-kulturna manifestacija

Veče za pamćenje, možda po prvi put takvo u zadnjih pedesetak godina. Zadovoljstvo na licima Župljana nakon manifestacije i obećanje domacina da će sledeće godine biti organizovan sličan skup ulili su nadu da Župa više ne želi da spava, već da ide dalje. Župa nije umrla…

Večeras je u organizaciji MZ Župa organizovano veče za pamćenje. Pred velikim brojem Župljana više nego uspješno je protekla organizacija sportsko kulturne manifestacije. Program je počeo trkom seniorki. Staza je bila postavljena od Miolja polja preko Starog Sela i Jugovića, pa glavnim putem opet do Miolja polja u dužini od oko 4,5 km. Kao što se očekivalo, prvo mjesto u konkurenciji seniorki ubjedljivo je osvojila olimpijka Slađana Perunović. U drugom dijelu učestvovali su seniori, veterani i rekreativci. Organizatori su se potrudili da prvoplasiranima obezbijede medalje, pehare, novčane nagrade, a Slađana Perunović je za osvojeno prvo mjesto od Mjesne zajednice dobila i sat. Nakon završene trke započeo je više nego bogat kulturno umjetnički program. Smjenjivale su se igre iz bogatog repertoara KUD Župa. Počev od igara iz Crne Gore, šote i niza drugih igara, vrlo talentovana djeca su pokazala da osim rude boksita Župa posjeduje nešto mnogo vrednije, a to je župska mladost. Svojim pjevanjem je po ko zna koji put zadivila i solo pjevačica Branka Zečević. Da ugođaj bude potpun pobrinuo se i proslavljeni guslar sa župskih prostora Milan Filipović. Kao gosti učesnici programa doprinos su dali Zoran Džiknić i glumac Veselin Kasalica, koji je svojim nastupom doveo do suza mnogobrojnu župsku publiku.

Sve u svemu, veče za pamćenje, možda po prvi put takvo u zadnjih pedesetak godina. Zadovoljstvo na licima Župljana nakon manifestacije i obećanje domacina da će sledeće godine biti organizovan sličan skup ulili su nadu da Župa više ne želi da spava, već da ide dalje. Župa nije umrla, Župa živi.

 zupa.today

Facebook
Twitter
Email
WhatsApp

Novi pogled na vaš rad

Mjesto za reklamu (365 x 270 area)
Najnovije

Prijavite se na newsletter

Želite da budete obaviješteni o novim vijestima? Prijavite se na Newsletter

Istaknute kategorije

Budite inspirisani svakom našom pričom koju ćete pročitati

Cilj ovog portala je da promoviše jedan od najlepših krajeva u Crnaoj Gori i svakom mještaninu Župe obezbijedi pravovremeno informisanje

RURALNI RAZVOJ

#ruralni razvoj

EKOLOGIJA

#Vijesti

KULTURA

#Vijesti

OGLASI

#Oglasi
Scroll to Top