Akcija pregleda građana Župe

Akcija pregleda građana Župe

 Nastavlja se uspješna saradnja MZ Župa Nikšićka i Crvenog krsta Nikšić. Najstarijoj populaciji u Župi je zahvaljujući programskim aktivnostima Crvenog krsta Nikšić danas na kućnoj adresi organizovan opšti zdrastveni pregled i na taj način se na jedan skroman način poslala poruka da stare osobe u našem društvu moraju imati adekvatanu njegu i mora im se poslati poruka da naše društvo ima obavezu da misli na njih.

Predsjednik Savjeta MZ Župa Nikšićka Dragoljub Radulović je izrazio punu zahvalnost kako predstavnicima Crvenog krsta, tako i medicinskom osoblju na današnjoj aktivnosti koja je, kako je saopštio, pokazala koliko ovakav odnos znači našim najstarijim stanovnicima.

Građani koji su pregledani nijesu krili zahvalnost zbog današnjeg obilaska i organizovanog ljekarskog pregleda, jer jedan dio njih, skoro pa da i nema mogućnost da posjeti ljekara. ,,Odgovorno djelovanje Crvenog krsta, kao i humanost naših medicinskih radnika daje nam za pravo da vjerujemo da ćemo zajednički i u narednom periodu organizovati slične aktivnosti koje će biti usmjerene na najosetljiviju društvenu populaciju kako bi im bar malo olakšali njihove pozne godine.’’ - poručio je Radulović nagovještavajući da će današnja aktivnost biti nastavljena i naredne sedmice.