Čestitka predsjednika MZ Župa

Čestitka predsjednika MZ Župa

Poštovani Župljanke i Župljani

na kraju ove odlazeće 2019. godine želim da vam se zahvalim za nesebičnu podršku koja mi je, kao predsjedniku Savjeta MZ Župa Nikšićka, davala snagu da naše mjesto dovedemo do nivoa da bude prepoznato kao mjesto sa jasnim izraženim građanskim aktivizmom, a isto tako da dođemo u situaciju da budemo uvaženi od strane svih državnih institucija, što je kao cilj imalo početak realizovanja značajnih projekata koji će doprinijeti razvoju našeg mjesta.

Naš aktivizam je prepoznat kod svakog dobromislećeg pojedinca što je osnovni preduslov da uspješno koračamo stazom koja vodi do konačnog uspjeha. Posebno me raduje činjenica što smo zajednički ostavili iza sebe sve one podjele koje su nas godinama unazad razjedale, što je odgovaralo svima osim nama samima. Još uvijek ima zanemarljiv broj pojedinaca koji bi, zbog svog neznanja i ličnih benefita, rado zaustavili ovaj točak razvoja, ali na njih se nećemo obazirati, već će to biti dodatni impuls i jasno uvjerenje da smo na pravom putu koji će svima nama, već u 2020. godini,  donijeti zajedničke koristi.

Naredna godina biće izuzetno dinamična i razvojna godina u kojoj će se realizovati značajan broj projekata koji će biti od velikog značaja za svako Župsko domaćinstvo.

U martu mjesecu biće održani i izbori za Savjet MZ Župa Nikšićka, a biće biran i predsjednik i potpredsjednik Savjeta MZ. Zadnje tri godine su pokazale da na sledećim izborima treba da izaberemo ljude koje će svojim aktivizmom doprinijeti da se u svakom župskom selu pokrenu aktivnosti koje će donijeti boljitak.

Mogu da izrazim lično zadovoljstvo što sam bio tu sa vama da zajednički pokažemo da možemo, da želimo, da zaslužujemo i da svima zajednički poručimo da je  Župa jedna porodica i da joj više nema nazad.

Na kraju, želim da vam čestitam srećnu Novu 2020. godinu i nastupajuće Božićne praznike i da vas prati zdravlje, lična i porodična sreća. Živjeli.

 

Predsjednik MZ Župa Nikšićka

Radulović Dragoljub