Četvrtu godinu akcija ''Svi na ekskurziju''

Četvrtu godinu akcija ''Svi na ekskurziju''

Savjet mjesne zajednice Župa već četvrtu godinu zaredom sprovodi inicijativu kako bi omogućio da učenici devetog razreda OŠ "Dušan Bojović" besplatno pođu na ekskurziju.

Ovu lijepu aktivnost u protekle tri godine savjet i predsjednik mjesne zajednice Župa Dragoljub Radulović uspješno su sproveli prije svega zahvaljujući privrednim subjektima koji su u njoj prepoznali dobru namjeru i poruku. Aktivnost su podržali i pojedinci, kao i Savjet roditelja ove škole. 

Kako je najavio predsjednik MZ Župa Dragoljub Radulović u protekle tri godine mu je predstavljalo zadovoljstvo što su svi učenici išli na završno druženje, što nije bio slučaj prije pokretanja ove inicijative, kada veliki broj učenika nije mogao, najviše zbog ekonomskih razloga, otići na ekskurziji ili ekskurzija nije ni organizovana.  ‘’Ovo je djeci praktično na početku života ostavljalo jedan ožiljak koji bi ih pratio kroz život. Stoga kroz ovu aktivnost želimo da sve učenike dovedemo u istu ravan i d aim damo podstreka za dalje životne puteve, a isto tako da im pošaljemo poruku da nikad ne zaborave svoje mjesto bez obzira gdje ih životni putevi odnesu.’’ - naglašava Radulović.

U protekle tri godine ekskurzija je bila četvorodnevna i obilazili su se Crna Gora, Srbija i BiH. Ekskurzija se izvodila početkom maja i za župske đake je predstavlja nezaboravan događaj koji će pamtiti za čitav život.

Savjet mjesne zajednice će i u narednom periodu nastaviti da pokreće inicijative koje će za rezultat imati bolje uslove za sve mještane, a naročito najmlađe populacije. – poručio je u saopštenju predsjednik MZ Župa.