Crvena bujica opet obojila Župu

Crvena bujica opet obojila Župu

 Ponovni ekološki incident koji se juče desio u Župi kada je bujica otpadne vode iz jame i rudokopa sprala najprije u Mačak, a onda dalje u Gračanicu i Liverovićko jezero pokazao je nemoć institucija u prvom redu da riješe problem na koji je organizacija Župa u srcu već duže vrijeme upozoravala. Šteta koja je učinjena prirodi Župe je ogromna, a kakve će biti dugoročne posljedice po ljude, biljni i životinjski svijet ostaje da se vidi.

Svi pozivi inspekcijama i njihovi nalazi i rješenja izgleda ostaju nemoćni pred profitom i željom da se resursi odnesu u što kraćem roku. Iz organizacije Župa u srcu, na osnovu dosadašnjeg iskustva koje su imali, ne očekuju mnogo od inspekcija, iako su ih i juče obavijestili o događaju.
Deklarativno zalaganje za očuvanje vodenih resursa i čiste vode koja predstavlja život i budućnost bivaju samo dio ove crvene bujice koja kontinuirano zagađuje Župu.

Želja za profitom, nemar i nebriga nadjačavaju i potrebu za čistom vodom koja je u Župi nekad bila među najkvalitetnijim u Evropi.

Najbolji demanti ovakvog stanja bi bilo iznalaženje rješenja da se spriječe ove pojave u budućnosti na zadovoljstvo svih.