Dan otvorenih vrata u MZ Župa

Dan otvorenih vrata u MZ Župa

 Danas je po prvi put organizovan dan otvorenih vrata mjesne zajednice Župe Nikšićke gdje je predsjednik MZ obavio razgovor sa desetak mještana koji su iznijeli svoje probleme, a isto tako i dali prijedloge i sugestije na koje bi mjesna zajednica trebala u narednom periodu da stavi akcenat. Po riječima predsjednika MZ Župa neki od zahtjeva su već danas realizovani.

Po riječima Radulovića, kod većine mještana je izraženo nezadovoljstvo zbog stanja glavne saobraćajnice, a isto tako su mišljenja da se, pošto se iscrpe sve redovne mogućnosti, krene u protestna okupljanja.

Predsjednik Savjeta MZ  ih je upoznao sa svim obraćanjima kako opštinskom rukovodstvu, a i predsjedniku Vlade Crne Gore. Radulović dalje dodaje: ,,Nikakav odgovor još nije dobijen, tako da će se još u toku sledeće nedjelje preduzeti mjere koje će skrenuti pažnju na odnos prema mjesnoj zajednici Župa Nikšićka.''

Kako Radulović kaže: ,,pokazalo se da je ovakav neposredan razgovor sa mještanima dobar put da se isti direktno uključe u aktivnosti Savjeta mjesne zajednice , a isto tako da se upoznaju kako funkcioniše mjesna zajednica, kako uspijeva da sprovede svoje aktivnosti, a da nema ni jednog redovnog izvora finansiranja, nego se oslanja na privredna društva i pojedince koji u aktivnostima mjesne zajednice vide dobru namjeru. Svim prisutnim je na uvid data sva dokumentacija rada ovog saziva Savjeta mjesne zajednice.''

Naredni sastanak je u subotu 16.03.2019.god. od 10-11h.