Definisani rokovi za drugu dionicu puta

Definisani rokovi za drugu dionicu puta

Juče je u Nikšiću održan sastanak predstavnika Opštine Nikšić Dragana Perovića, Živka Kecojevića i Slavice Zindović, predstavnika firme Uniprom metali  Radoša Lacmana i predstavnika mjesne zajednice Župa Nikšićka Dragoljuba Radulovića i Milana Dragnića na kojem je dogovarana dinamika rekonstrukcije glavne saobraćajnice od Brane na Liverovićkom jezeru do sela Morakovo.

Kako saopštavaju iz Mjesne zajednice Župa sve strane su iskazale kooperativnost u iznalaženju najboljeg rješenja kako bi došlo do realizacije ovog projekta, a ujedno i rješavanja jednog od zahtjeva mještana Župe Nikšićke.

Predsjednik mjesne zajednice Župa ističe da su na sastanku doneseni zaključci da se do proljeća 2020. godine izradi projekat za navedenu dionicu, zatim da sredinom 2020. godine počnu radovi na realizaciji rekonstrukcije ove dionice i da u realizaciji projekta učešće uzemu firma Uniprom metali i Opština Nikšić.

Na sastanku su predstavnici opštine Nikšić saopštili da će radovi na rekonstrukciji dionice od Rubeža do brane na Liverovićkom jezeru početi za nekoliko dana.

Predsjednik mjesne zajednice Radulović Dragoljub je sagovornicima kazao da mjesna zajednica Župa Nikšićka mora istrajati na zahtjevu da se koncesiona sredstva u narednim godinama budu opredijeljena za potrebe projekata u mjesnoj zajednici i tu temu će kako je saopštio kandidovati i prema Vladi Crne Gore.