Dodijeljene stipendije župskim studentima

Dodijeljene stipendije župskim studentima

 Nakon uspješno završenog konkursa danas je predsjednik Savjeta MZ Župa Nikšićka Dragoljub Radulović uručio rješenja o stipendiranju najboljih studenata iz ove mjesne zajednice. Konkursom je bilo predviđeno da se stipendira pet najboljih studenata, ali je nakon prispjelih prijava odlučeno da će se ove godine stipendirati svi studenti, njih sedmoro, koji su ispunili uslove konkursa i koji su traženu dokumentaciju dostavili u predviđenom roku. 

Predsjednik Savjeta mjesne zajednice Dragoljub Radulović je kazao da mu predstavlja zadovoljstvo što će ove godine stipendirati sve prijavljene studente i na taj način odati im priznanje za uspjehe koje postižu u toku studiranja. Na osnovu pristiglih prijava i dokumenata iz kojih se vidi veliki trud i odricanje svih prijavljenih studenata odlučeno je da se stipendiraju svih sedam prijavljenih studenata i na taj način im iz mjesne zajednice simbolično čestitaju na uspjesima koje bilježe u svojim indeksima.

,,Želim da vjerujem da će ova stipendija svima vama dati podstrek da ubuduće nastavite da nižete uspjehe, da to svoje znanje prenosite ovdje, u svojoj državi Crnoj Gori, na buduće generacije i da ne izgubite iz vida svoje mjesto za koje očekujem da ćete biti pokretačka razvojna snaga, jer bez vas takvih ni jedno mjesto ne može imati bolju budućnost. Budite primjer generacijama koje dolaze, a mi ćemo nastojati da i u narednom periodu pokrećemo aktivnosti koje će dovesti do što boljeg položaja župske mladosti.’’- poručio je Radulović najuspješnijim župskim studentima.

Dobitnici stipendija za ovu školsku godinu su: Marojević Miloš student  Elektrotehničkog fakulteta sa prosječnom ocjenom 9.45,  Kostić Draško student druge godine Pimorskog fakulteta u Kotoru, sa prosječnom ocjenom 9.03,  Anđela Čvorović  student Filozofskog fakulteta, smjer Sociologija, sa prosječnom ocjenom 10.00, Čvorović Danijela  student druge godine Elektrotehničkog fakulteta sa prosječnom ocjenom 9.00, Perović Stefan student Filološkog Fakulteta sa prosječnom ocjenom 9.18,  Bečanović Milivoje  student četvrte godine Filološkog fakulteta, sa prosječnom ocjenom 9.58 i Rašković Sanja student Fakulteta za mediteranske i poslovne studije sa prosječnom ocjenom 9.07.

Iznos mesečne stipendije je 80 eura.