Donacija za filskuturnu salu uručena školi

Donacija za filskuturnu salu uručena školi

Juče je predsjednik Opštine Nikšić Marko Kovačević župskoj školi uručio projekat rekonstrukcije školske filskuturne sale i donaciju od 30000 eura. Ideja rekonstrukcije sale potekla je od strane Savjeta Mjesne zajednice Župa koji je prije par godina uvidio potrebu rekonstrukcije sale za potrebe župske đece.

Dodijeljena sredstva od strane Opštine Nikšić nijesu dovoljna za potpunu rekonstrukciju, pa je sada na rukovodstvu škole da obezbijedi nedostajuća sredstva. Koji je iznos nedostajućih sredstava da se izvrši potpuna rekonstrukcija javnosti nije saopšteno, ali će po procjeni NVO Župa u srcu, uzimajući činjenicu u kakvom je stanju sala, sigurno biti potrebno još bar 5 puta više finansijskih sredstava. Koliko će trajati rekonstrukcija i kad će početi nije sigurno, ali je sigurno da sadašnje stanje školske sale zahtijeva hitnu reakciju, pa je očekivanje mještana da se rekonstrukcija izvrši što prije, na zadovoljstvo 320 đece koja pohađaju nastavu u ovoj školi.

Da li će se Ministarstvo prosvjete aktivno uključiti u rekonstrukciju i na taj način obezbijediti da ovo ne bude još jedan napola završeni projekat ostaje da se vidi.

Iz NVO Župa u srcu poručuju da je sistem postavljen drugačije u ovoj državi Župljanima ne bi trebale donacije, već bi se projekti realizovali od sredstava koja se prihoduju od mještana Župe i župskih resursa.