Donirajte hranu onima koji nemaju

Donirajte hranu onima koji nemaju

 Od danas pa do petka u Župi će biti organizovana zajednička humanitarna sabirna akcija MZ Župa Nikšićka, Crveni krst Nikšić i OŠ "Dušan Bojović" koja za cilj ima prikupljanje osnovnih životnih namirnica i sredstava za higijenu za socijalno ugrožene porodice.

Kroz ovu aktivnost se nastavlja izuzetno dobra komunkacija naše zajednice sa Crvenim krstom Nikšić. Ta saradnja je, kako je saopštio Predsjednik MZ Župa Dragoljub Radulović, doprinijela da se u prethodnih nekoliko godina socijalno ugrožene porodice i staračka domaćinstva redovno snadbiju osnovnim životnim namirnicama. Crveni krst Nikšić se takođe uključio i u mnoge druge promotivne aktivnosti našeg mjesta zašto zaslužuju punu zahvalnost. 

Iz mjesne zajednice pozivaju sve Župljane da se uključe na taj način što će donirati namirnice za one koji nemaju. Svi oni koji budu zainteresovani da se uključe u akciju doniranja osnovnih životnih namirnica, mogu to učiniti do petka 25.11.2021.god. u 13h, tako što će istu donijeti u prostorije OŠ "Dušan Bojović".

Nakon isteka akcije prikupljenu hranu će preuzeti aktivisti Crvenog krsta Nikšić koji će je distribuirati socijalno ugroženim porodicama.

Kako su najavili iz mjesne zajednice učešće u ovoj dobrotvornoj  akciji  su najavila i pojedina privredna društva. ,,Naše malo za nekoga je puno, stoga, pozivam sve da damo svoj doprinos i na taj način pošaljemo  jasnu poruku da ćemo uvijek biti tu za one kojima je pomoć potrebna.’’, poručio je Radulović.