FK ''Župa'' na prestižnom turniru u Beogradu

FK ''Župa'' na prestižnom turniru u Beogradu

Fudbalski klub “Župa” učestvovaće na III međunarodnom dečijem fudbalskom festivalu “Dragan Mance Cup 2019” u kategorijama 2007. i 2009. godište. Pozivnica za ovaj prestižni turnir je došla u FK ''Župa'' nakon desetogodišnjeg predanog rada u uslovima nepostojanja terena i nedostatka finansijskih sredstava. Turnir okuplja ekipe iz regiona, ali i iz Evrope. Ovaj fudbalski spektakl okuplja oko 3000 učesnika i 176 timova.

Župljani će na turniru nastupati u dvije kategorije U-12 (2007. godište) i U10 (2009. godište)

U kategoriji U-12 (2007.) Župa se nalazi u grupi B sa klubovima: OFK ''Beograd'', ''Vršac 2'', ''Savacijum'' i ''Radnički NP''. U prvom kolu 14. juna u 9h Župljani se sastaju sa vršnjacima ekipe ''Radnički'', a u 12h istog dana igraju sa OFK Beogradom, a u drugom kolu 15. juna u 12h sastaju se sa istoimenom ekipom iz Vršca i isti dan u 13h se sastaju sa ekipom ''Savacijum''. Pobjednik grupe B će u osmini finala u 16h igrati sa drugoplasiranim iz grupe G, dok će pobjednik ove grupe igrati sa drugoplasiranim grupe B.

U kategoriji U-10 (2009.) Župa se nalazi u grupi F sa klubovima: ''Real NI'', ''Vardar'', ''Tempo'' i ''Institut''. Prvi takmičarski dan ovo godište nastupa najprije u 11h sa ekipom Tempa i u 18h sa ekipom Reala. Drugi takmičarski dan se sastaju sa ekipom ''Institut'' u 9i30h i ''Vardarom'' u 13h.  Pobjednik grupe F će 15. juna  u osmini finala u 18i30h igrati sa drugoplasiranim iz grupe C gdje se nalaze ekipe ''Sarajeva'', OFK ''Beograda'', ''Petlića'', ''Grozdanskog'' i ''Herte'', dok će pobjednik grupe C igrati sa drugoplasiranim grupe B.

Biće to jedno veliko iskustvo za mališane koji većinu treninga provode na ledini, bez uslova za treniranje, pa je i bilo koji plasman veliki uspjeh za Fudbalski klub ''Župa''