Gosti uživali na večeri gusala

Gosti uživali na večeri gusala

 U Nikšićkom pozorištu održno je guslarsko veče narodnog guslara Milana Filipovića i njegovih prijatelja koje će se pamtiti. Posjetioci su mogli da uživaju ne samo u guslarskim zvucima već je tu bilo i pjesme, dipala i igara. Veče je otvorio KUD Župa s svojom koreogrfijom ''Igre i pjesme iz Crne Gore''. Program je vodio Dragan Mitov Đurović ,koji je na otvaranju reko da je povod večeri da se oda počast svetom instrumentu gusala u povodu otvaranja muzeja gusala u Župi. "Ovo je večeras koncert za prijatelje, za donatore koji će pomoći da ovaj muzej bude završen."

Pozdravnu riječ uputio je Dragoljub Radulović predsjednik MZ Župa:

''Drago mi je da smo se okupili ovim lijepim povodom. Kao što vidite ova župska mladost šalje sliku da naše mjesto živi i da će živjeti. Zato hvala svima koji su ovom prošlom periodu pomagali da ovaj muzej gusala krene sa izgradnjom i da imamo objekat koji će nas okupljati i koji će slati lijepu sliku o našoj mjesnoj zajednici.''

Uz pozdravne riječi Radulović je u duhu večeri i sam zapjevao i dao svoj doprinos.

Nakon ovoga krenuli su guslarski zvuci domaćina Milana Filipovića i njegovih prijatelja koje je publika znala obilato da nagradi aplauzima, a neki od guslara su nakon aplauza morali i dodatno da pjevaju i guslaju.

Na kraju večeri Milan Filipović se zahvalio prisutnima i svima koji su pomagali izgradnju muzeja poručujući da se nada da će do kraja godine svi prisutni biti gosti na otvaranju muzeja gusala u Župi.

VIDEO LINK