IFAD program značajan za Župu

IFAD program značajan za Župu

 U Župi Nikšićkoj je danas počelo asfaltiranje oko 2.5 km seoskih puteva kroz program Ministarstva poljoprivrede, međunarodne organizacije IFAD i opštine Nikšić za 2021.godinu. Podršku ovoj aktivnosti dala je firma Uniprom metali koja je dopremila sav potrebni materijal za tamponiranje ulica.

Iskazujući zadovoljstvo predsjednik MZ Župa Dragoljub Radulović je kazao da je jedan od benefita za naše mjesto koji je proistekao iz dobre komunikacije Savjeta MZ Župa Nikšićka sa predstavnicima IFAD-a.  

,,Ostvarena je saradnja prije svega sa Igorom Jovanovićem i njegovim saradnicima tako da im mjesna zajednica Župa duguje zahvalnost, jer su imali razumijevanja za zahtjeve koji su dolazili iz Župe. Oni svojim radom daju nadu da će ruralni krajevi u Crnoj Gori imati bolju budućnost.’’ kazao je Radulović. 

Kroz program IFAD-a je u poslednje tri godine u Župi asfaltirano oko 10km ulica, oko 80 domaćinstava je iskoristilo subvencije za poljoprivredne mašine i nabavku visoko steonih junica.

Naša mjesna zajednica je bila aktivna tako da je Savjet MZ i u 2022.godini aplicirao za jedan dio seoskih puteva, pa Radulović očekuje da će se u toku jeseni nastaviti sa ovom aktivnošću koja doprinosi boljim uslovima života za stanovnike Župe. 

Radulović se osvrnuo na rad na asvaltiranju u protekle 4 godine u Župi ističući ostvarene rezultate. ,,Prije dvadesetak dana smo kroz program opštine Nikšić asfaltirali oko 5km seoskih puteva, a u toku poslednje četiri godine završetkom  ovogodišnjih aktivnosti , u Župi će biti asfaltirano oko 30km seoskih puteva, što nas raduje , a isto tako nas podsjeća kakva je infrastruktura u Župi bila prije četiri godine i koliko je truda bilo potrebno uložiti da se danas možemo pohvaliti postignutim. Naravno ima još dost posla i očekivanja su da se ovaj kontinuitet aktivnosti nastavi, a sve sa ciljem da naše mjesto opstane i bude primjer razvoja jedne ruralne zajednice., poručio je Radulović.