Instaliran sistem za donaciju

Instaliran sistem za donaciju

Danas je na sajtu www.zupa.today zvanično integrisan sistem za prikupljanje donacija preko interneta. Platforma za doniranje je osmišljena da pruži mogućnost ne samo organizaciji da prikuplja sredstva za projekte koje kreira, već i da bude podrška u prikupljanju sredstava za projekte koje bude kandidovala  lokalna zajednica.

Platforma omogućava svima u bilo kojoj zemlji svijeta koji žele da podrže konkretni projekat da na jednostavan način putem interneta doniraju određena sredstva. Najmanji iznos koji se može donirati za neki projekat je 10 eura.  Donator može ako želi da ostane anoniman ili odabrati da njegova donacija bude javna. Za sve prikupljene donacije će biti redovno ažuriran spisak donatora.

Svaki projekat će sadržati propratnu dokumentaciju koja će biti vidljiva na sajtu. Za sve donacije će biti vidljivi i troškovi gdje su trošena sredstva od donacija.

Prvi postavljeni projekat je podrška radu same organizacije i on se može pronaći na linku https://zupa.today/doniraj-za-projekte-u-zajednici/zupa-u-srcu.html gdje možete uplatom podržati naš budući rad.

Sistem za donaciju na sajtu www.zupa.today je instaliran zahvaljujući podršci kroz program ,,Akademija održivosti''.

„Program „Akademija održivosti“ se realizuje u okviru regionalnog projekta “UKLJUČI SE i utiči: Razvoj filantropije za jače civilno društvo” („SIGN Up for Impact: Philanthropy Development for Stronger Civil Society“) koji implementira SIGN mreža fondacija iz zemalja jugoistočne Evrope, uz podršku Evropske unije i Balkanskog fonda za demokratiju. U Crnoj Gori, projekat realizuje Fond za aktivno građanstvo – FAKT.” Uspostavljanje aplikacije je podržala i CKB banka odričući se fiksnih troškova integrisanja sa sistemom za plaćanje, kao i firma BG svetionik odobrenim popustom.