Koncert KSRD ''Župa'' 30. juna

Koncert KSRD ''Župa'' 30. juna

Kulturno sportsko rekreativno društvo ''Župa'' 30. juna u 20h u Nikšićkom pozorištu organizuje šesti po redu koncert gdje će gledaoci moći vidjeti različite koreografije i talenat župske djece.

Ovaj talenat je 24. juna još jednom potvrđen i na takmičenju u Bileći gdje su djeca iz ovog društva uzrasta od 6 do 13 godina osvojili četvrto mjesto na osmom po redu dječijem saboru folklora pod nazivom ,,Djeca u očuvanju narodne tradicije ''Bileća 2019''. KUD Župa se na ovom takmičenju predstavio koreografijom ,,Igre iz Leskovca", čiji je autor: Radule Rašo Petrušić. Nagradu za najsimpatičnijeg člana na ovom takmičenju dobio je Marko Lončar.

Još veći uspjeh ostvarila je podsekcija župske djece koja trenira gimnastiku u sklopu KSRD-a. Naime na desetom Mediterranean Best Dance takmičenju održanom 22. juna u Baru, u kategoriji Acrobatic Dance Formation Juniors, članovi gimnastičke sekcije KSRD Župa, osvojili su 1.mjesto.

Ulaz na koncert je 2 eura, a karte se mogu kupiti na biletarnici pozorišta. Gosti na koncertu su iz društava: FA ''Oro'', FA ''Zahumlje'' i KUD ''Piva'' tako da nema sumnje da će gledaoci imati divnu priliku za uživanje.