Konkurs za stipendiranje župskih studenata

Konkurs za stipendiranje župskih studenata

 Savjet MZ Župa Nikšićka donio odluku da osmu godinu zaredom raspiše konkurs za dodjelu stipendije za  najbolje studente iz ove mjesne zajednice. Savjet mjesne zajednice će ove godine stipendirati pet  najboljih studenta.

 Pravo da konkurišu za stipendiju imaju svi redovni  studenti osnovnih studija koji podnesu dokaz o redovnom upisu druge i narednih godina studija, a koji su u prethodnim godinama studija ostvarili prosjecnu ocjenu 9 i više. U slučaju da se na konkursu  prijavi veći broj od onog koji je predviđen konkursom, prednost će imati studenti sa viših godina osnovnih studija.

Osim toga, studenti, moraju priložiti potvrdu da imaju prebivalište na teritoriji MZ Župa Nikšićka i da su državljani Crne Gore.
Visina mjesečne stipendije iznosiće 80 eura, a isplaćivaće se za mjesece novembar i decembar 2023.god,  januar, februar, mart, april, maj i jun  2024. godine. Konkurs je otvoren od 13.10.2023.-10.11.2023, godine i biće istaknut na oglasnoj tabli mjesne zajednice. Neblagovremene i nepotpune prijave neće se razmatrati.

Savjet MZ kroz ovakve simbolične aktivnosti želi da pošalje poruku da je ulaganje u znanje najbolje i najsigurnije ulaganje, a isto tako očekuje da ovo bude mali podstrek svim studentima iz našeg mjesta da postižu što bolje rezultate u toku svog školovanja, što može biti od velikog značaja za naše društvo u cjelini.