Mali jubilej velikih djela

Mali jubilej velikih djela

Prije pet godina, 19. avgusta, sa velikim entuzijazmom, energijom i namjerom da stvori bolju Župu počela je sa radom organizacija ,,Župa u srcu''. Punih 5 godina istinskog rada i zalaganja ostavili su značajan trag u zajednici i Župu istakli kao mjesto sa dobrim inicijativama i aktivnostima kako u Crnoj Gori tako i inostranstvu.

Grupa posvećenih ljudi okupljena oko misije stvaranja bolje Župe uložila je znanje i rad da bi Župa ali i organizacija danas bila prepoznatljiva i cijenjena. Veliki doprinos tome dali su donatori projekata koje smo tokom 5 godina realizovali i koje trenutno realizujemo. Uz njihovu pomoć smo realizovali brojne aktivnosti i bez ove podrške efekat našeg rada ne bi bio toliko vidljiv. Značajna podrška su nam bili i novinari pojedinih medija u Crnoj Gori koji su bukvalno promovisali svaku našu akciju tokom ovih 5 godina i na tome im posebno zahvaljujemo.

Brojne su i raznovrsne aktivnosti i projekti koje smo radili i inicirali i kojima se ponosimo u ovih 5 godina. Od donacije i ugradnje grijanja na pelet u područnom odjeljenju OŠ ,,Dušan Bojović'' u Liverovićima, izrade strateških dokumenata budućeg razvoja, učestvovanja u izradi mosta u Starom Selu, učestvovanja u obnovi vodenice u Bjeloševini, učestvovanja u izgradnji niša i nabavci kontejnera kako bi se riješio problem otpada u Župi, izrade portala www.zupa.today, nabavci kompjuterske opreme i knjiga za župsku školu, organizovanja radionica, predavanja, konkursa, slikarskih izložbi, biciklističke trke, koncerta, ali i učestvovanja u društvenom životu Župe. Brojni zahtjevi državnim institucijama, reagovanja na ekološke incindente, pomoći MZ Župa u njenim aktivnostima... Ovo je bio samo mali dio onoga što smo radili mimo projektnih aktivnosti.

Nije bilo lako postići sve ovo naročito u situaciji kada je prije 5 godina Župa bila kao društvo zanemarena, zapostavljena i značajno podijeljena. Kao i kad smo osnivani tako smo i danas svjesni činjenice da ni naši najveći uspjesi u zajednici i društvu neće onima koji se vode ličnim interesima značiti mnogo, ali ipak nastavljamo svoju misiju, jer u Župi ima mnogo još stvari koje treba promijeniti na bolje.

Nadamo se da ćemo ih u budućnosti zajedno i lakše mijenjati nego u prvih 5 godina našeg rada.

Zbog trenutne situacije sa korona virusom odustali smo od organizovanja planirane svečanosti i događaj pomjerili za bolja vremena.

Izvršni direktor

Jovo Radulović