Nova grupa župske djece na ljetovanju

Nova grupa župske djece na ljetovanju

 

Jutros je još jedna grupa od petnaestoro djece, uzrasta od 7-14 godina,  iz Župe otišla na besplatno sedmodnevno ljetovanje u Bečićima. To je rezultat jedne dobre saradnje Savjeta MZ Župa MZ Nikšićka i rukovodećih ljudi u Centru za socijalni rad Nikšić koji su zaslužili jedno veliko poštovanje, jer su prepoznali značaj ovakvih aktivnosti za djecu iz našeg mjesta. Samo ovog ljeta, kroz ove aktivnosti, na sedmodnevno besplatno ljetovanje što na more, što na Ivanova korita, poslato je oko sedamdesetoro djece. Na ovaj način djeca iz sesoskih područja Župe kroz putovanje, druženja, igru stiču nova prijateljstva, socijalizuju se i stvaraju dobru osnovu za lakše uklapanje u druge sredine, posebno ako se ima činjenica da svoje srednjoškolsko školovanje nastavljaju van svoga mjesta.

Nadamo se da če se ova dobra saradnja nastaviti i u narednom periodu, jer je ovo najbolji primjer kako se državne ustanove stavljaju u službu svojih građana. - saopštio je Predsjednik MZ ,,Župa“ Dragoljub Radulović.