Nova medalja za SRK Župa Nikšićka

Nova medalja za SRK Župa Nikšićka

 Takmičari SRK ,,Župa Nikšićka’’ Stevan Dačević, Sava Nikolić i Milan Dragnić su prije par dana na 14. Međunarodnom kupu jadransko – podunavskih zemalja u lovu šarana i amura osvojili 2. mjesto i srebrenu medalju u konkurenciji 10 ekipa država Balkana. Samo 5 kg je falilo da se župski takmičari dokopaju I mjesta koje je otišlo u ruke ekipe USR ,,Šaran 1'' iz Kikinde koji su istovremeno imali najveću ulovljenu ribu i ukupni ulov za 3 dana takmičenja 211,43kg. Treće mjesto osvojila je ekipa ŠRD SLavija Šeredin sa ulovljenih 147,55kg.

Iz Srk ,,Župa Nikšićka'' ne kriju radost zbog velikog uspjeha istovremeno se zahvaljujući domaćnima, Šud "Šaran" Našice, Lapovac, Hrvatskom ribolovnom savezu, Ribolovnoj asocijaciji Jadransko-podunavskih zemalja (RAJP) na besprekornoj organizaciji takmičenja.

,,Zahvaljujemo se Mjesnoj zajednici Župa, na čelu sa Draganom Radulovićem. Koji od našeg osnivanja pružaju neupitnu pomoć i podršku našim takmičarima kako bi na najbolji način mogli predstavljati naš kraj, zahvaljujemo se NVO Župa u srcu i kompaniji Uniprom-metali, koji su uz mjesnu zajednicu pomogli da uopšte odemo na ovo takmičenje.

Zahvaljujemo se Perku Tomaševiću na izdvojenima danima potrošenim u pripremi za ovo takmičenje.

Zahvaljujemo se i kolegama i prijateljima iz Hrvatske, Darku i Miroslavu koji su pripremili prihranu i boile i pružili svu moguću podršku svih ovih dana takmičenja.

Zahvaljujemo se svim ljudima koji su iskreno željeli da se pokažemo u najboljem svjetlu i da na taj način budemo pravi ambasadori naše zemlje u inostranstvu.’’ saopštio je Stevan Dačević jedan od članova ekipe SRK Župa Nikšićka.

Organizatori ovog takmičenja su bili Hrvatski sportski ribolovni savez i ŠUD „Šaran”, a pokrovitelji Grad Našice te Ministarstvo turizma i sporta Hrvatske.