Očišćen mjesni centar u Župi

Očišćen mjesni centar u Župi

Danas su aktivisti ,,Župa u srcu'', predstavnici mjesne zajednice Župa i zaposleni firme ,,Naše voće'' očistili prostor od mjesne zajednice, pored osnovne škole do kuća Vojinovića. Očišćen je i dio dvorišta u OŠ ,,Dušan Bojović''. U akciji je sakupljeno preko 40 vreća raznog otpada koji nesavjesni građani bacaju pored puta. Dominantan je otpad koji đaci župske škole bacaju putem što govori da se na ekološkom obrazovanju i kulturi življenja mora još raditi, dok je za neke ,,slučajeve'' neophodno angažovanje pedagoga i psihijatara.

Očišćen je prostor oko postavljene solarne klupe koja je nedavno bila na meti vandala. Niska ekološka svijest koja se kod dosta njih graniči sa vandalizmom najprije se rađa u porodici i izgleda se teško ispravlja kroz obrazovne institucije. Iz NVO Župa u srcu apeluju na mlade i sve ostale građane Župe da ne zatrpavaju prostor u kom žive otpadom, jer je izgled mjesta slika i svih nas.

Oni se nadaju da će ovih ekoloških akcija biti više u samoj školi kako bi se ekološka svijest bar najmlađih povećala i dovela do vijeka u kome živimo.