Očišćen prostor oko mosta Slatišnjak

Očišćen prostor oko mosta Slatišnjak

 Zajedno sa MZ Župa, NVO Župa u srcu i mještanima sela Bjeloševine Društvo mladih ekologa je realizovalo akciju uklanjanja otpada iz potoka Slatišnjak, desne pritoke rijeke Gračanice u Župi. Prikupljeno je i 60 džakova otpada, a mještani su iz svojih sredstava angažovali mehanizaciju da pripomogne u čišćenju. Aktivnost se realizovala u okviru projekta "Učinimo vode ljepšim"koji je podržan u okviru Regionalnog programa lokalne demokratije na Zapadnom Balkanu (ReLOaD). Projekat finansira Evropska unija, a sprovodi Program Ujedinjenih nacija za razvoj (UNDP). U Crnoj Gori, ReLOaD program sprovodi se u partnerstvu sa opštinama Nikšić, Tivat, Kotor, Pljevlja i Podgorica.

Pozivaju se mještani da ubuduće ne odlažu otpad na ovim lokacijama već da ga srijedom ujutro ostavljaju na glavnoj cesti radi preuzimanja od strane JP Komunalno.