Osnovan sportsko ribolovni klub u Župi

Osnovan sportsko ribolovni klub u Župi

Nedavno je u Župi osnovan sportsko ribolovni klub SRK ,,Župa Nikšićka'' čiji su osnovni ciljevi zaštita voda u Župi, kao i promocija ribolova među mladima. Neiskorišćenost resursa Liverovićkog jezera za ribolov je evidentna, pa su se Župljani organizovali sa namjerom da promijene postojeće stanje i unaprijede uslove za organizovanje ribolovnih takmičenja i drugih društveno-ekoloških događaja.

SRK ,,Župa Nikšićka'' je u Upravi za sport registrovan za  obavljanje sportske djelatnosti koja obuhvata obučavanje, treninge, takmičenja, kao i promovisanje zdravih stilova života kod djece i omladine u cilju unapređivanja i razvoja njihovih psihofizičkih sposobnosti, sportskih znanja i umijeća, upis novih članova.

Klub je u međuvremenu postao i član Saveza sportsko ribolovnih organizacija Crne Gore tako da se otvaraju i mogućnosti za saradnju sa ostalim klubovima u državi. Uskoro će početi i ,,Šaranska liga'' Crne Gore tako da će i župski klub uzeti učešće, a LIverovićko jezero će biti domaćin drugim takmičarima iz Crne Gore.

Iz kluba pozivaju sve ribolovce i ljubitelje Liverovićkog jezera i rijeke Gračanice da im se pridruže i postanu članovi kluba čime će se povećati i snaga ovog kluba za sprovođenje akcija planiranih da se unaprijedi životna sredina odnosno ribolovni svijet u župskim vodama. Svi zainteresovani se mogu prijaviti na mail: srkzupaniksicka@gmail.com ili na telefon 068 149 499