Počinje obnova vodenice u Bjeloševini

Počinje obnova vodenice u Bjeloševini

Organizacija Župa u srcu je uspjela zajedno sa mještanima da kroz program ''Akademija održivosti'' sakupi potrebna sredstva u projektu Fond za razvoj Župe kojim će započeti rekonstrukciju seoske vodenice u naselju Bjeloševina. „Program „Akademija održivosti“ se realizuje u okviru regionalnog projekta “UKLJUČI SE i utiči: Razvoj filantropije za jače civilno društvo” („SIGN Up for Impact: Philanthropy Development for Stronger Civil Society“) koji implementira SIGN mreža fondacija iz zemalja jugoistočne Evrope, uz podršku Evropske unije i Balkanskog fonda za demokratiju. U Crnoj Gori, projekat realizuje Fond za aktivno građanstvo – FAKT.”

Župa u srcu je uz pomoć donatora i zajedno sa dijelom mještana Bjeloševine i dijelom mještana Vasiljevića čiji su preci vjekovima bili dio života ove vodenice uspjela da sakupi 4000 eura, pa je isto toliko donirano kroz program Akademija održivosti. Sredstva će se trošiti kroz aktivnosti Fonda za razvoj Župe kroz unaprijed dogovorene aktivnosti sa donatorima od kojih je gro usmjeren na obnovu vodenice.

Organizacija Župa u srcu se zahvaljuje svima koji su shvatili značaj očuvanja istorijskih lokaliteta u Župi i donirali potrebna sredstva. Ostaje nada da će na neke buduće projekte biti i veće učešće onih koji imaju i mogu donirati veće iznose za slične aktivnosti u Župi.

Prethodno su mještani uz pomoć  Župe u srcu i drugih donatora probili oko 450 metara puta do vodenice, a kroz IFAD projekat je obezbijeđeno i asfaltiranje dijela puta ka ovom u budućnosti značajnom turističkom mjestu u Župi.

Spisak 56 donatora koji su pomogli donacijama ovu značajnu akciju:

Radovan Mirković

Jovan Joza Mirković

Danilo Korać

Dušan Korać

Baćo Joković

Mirko Joković

Drago Milorada Šundić

Šćepan Šundić

Slobodan-Srećko Šundić

Čedo Šundić

Darko Mirković

Budislav Mirković

Vojislav Vojo Mirković

Vujadin Mirković

Radoje Korać

Zoran Šundić

Dražen Šundić

Milonja Zoka Korać

Ljubomir-Sjole Joković

Neđo Rada Mirković

Duško Korać

Jovan Korać

Dragoman Korać

Miodrag Joković

Milomir-Miko Korać

Blagomir Kovačević

Jovan Joković

Milan Nikolin Mirković

Zoran V Joković

Miljan Joković

Tomo Joković

Momčilo Z Korać

Dejan Korać

Milan Korać

Nasto Joković

Marko Joković

Milorad-Gaga Korać

Veselin D Korać

Milutin Korać

Slavko Korać

Milomir-Miško Korać

Dejan Mirković

Slobodan Mirković

Milenko Roganović

Branimir Korać

Radomir D. Mirković

Veselin Mirković

Dragomir Miloša Šundić

Radomir Raka Mirković

Dobro Kovačević

Milutin Joković

Dragutin Joković

Ana Macanović

Aleksandar Dačević

Stambeno doo

Spark doo