Podignut most u Jugovićima

Podignut most u Jugovićima

Zajedničkom aktivnošću predsjednika Savjeta mjesne zajednice Župa Nikšićka Dragoljuba Radulovića i nekoliko mještana naselja Jugoviće, izgrađen je most na bujičnom potoku koji će porodicama Zečević koji žive u dijelu tog sela, omogućiti da nesmetano dolaze do svojih kuća, posebno prilikom većih kišnih padavina.

 Izgradnjom ovog mosta okolne kuće su obezbijeđene od plavljenja koja su se dešavala skoro svake godine, a posebno je to bilo izraženo u prošloj godini kada su nekolike kuće pretrpjele štetu od plavljenja.

,,Ovaj realizovani projekat, čija je vrijednost oko 2500 eura, je primjer kako se aktivizmom u zajednici mogu rješavati svakodnevni problemi.’’, saopštio je Radulović i dodao da je ovo samo jedan u nizu projekata koji su u poslednjih nekoliko godine realizovani u mjesnoj zajednici Župa, a u čijim realizacijama su učestvovali svi činioci naše zajednice.

,,Savjet mjesne zajednice će i u narednom periodu nastojati da kroz slične projekte budi svijest o građanskom aktivizmu, jer protekli period je pokazao da je naše mjesto zaostajalo ponajviše zato što su sami mještani bili inertni i kod istih je preovladavalo stav da se ništa ne može mijenjati. Međutim, na zadovoljstvo svih, takvo stanje se u našem mjestu značajno mijenja i taj kontinuitet se mora i dalje nastaviti, a sve na dobrobit svakog stanovnika Župe.’’, - poručio je Radulović.