Pokloni za župske prvake od MZ ,,Župa

Pokloni za župske prvake od MZ ,,Župa"

 

Savjet MZ Župa Nikšićka petu godinu zaredom je, i pored teške ekonomske situacije, obezbijedio prigodne poklone za prvake OŠ "Dušan Bojović".

Danas  su predsjednik Savjeta MZ Dragoljub Radulović i šef mjesne kancelarije Milan Dragnić obišli  28 prvaka i uručili školski pribor i slatkiše. Predstavnici naše mjesne zajednice su prvacima poželjeli srećan početak školovanja sa željom da u dobrom zdravlju stiču nova znanja.

,,Raduje činjenica da je ove godine pet prvaka više nego prethodne godine što šalje poruku svim državnim institucijama da naše mjesto uspješno odolijeva migracijama iz ruralnog područja i da samo nastavkom ulaganja u infrastrukturu možemo očekivati njegov dalji napredak.’’ - naglasio je predsjednik mjesne zajednice ,,Župa’’ Dragoljub Radulović.

On je dodao da ova djeca koja po prvi put kreću u đačke klupe moraju osjetiti pažnju i brigu lokalne zajednice i svih institucija, jer ulaganje u ovu mladost daje garanciju da će jačati i samo društvo. ,,Što više djece u školama, to jači temelj našeg mjesta, to snažnija naša država Crna Gora.“ – poručili su predstavnici ove očigledno najaktivnije zajednice u Crnoj Gori.

Roditelji su izrazili zahvalnost na pažnji koju Savjet MZ pruža djeci i iznijeli  uvjeravanja da će nastojati da podrže sve dobre aktivnosti Savjeta MZ Župa Nikšićka. Osmjeh na dječjim licima je govorio koliko su djeca bila srećna što u sticanje novih znanja ulaze sa poklonima.

Srećno prvaci!