Pozvali inspekcije u zaštitu toka Gračanice

Pozvali inspekcije u zaštitu toka Gračanice

Sanacija korita Gračanice koja je zahtijevana od mještana Gornjeg Morakova kojima je ova rijeka pričinila štetu na imanjima prouzrokovala je zamućenje rijeke, pa je dio mještana Morakova zahtijevao prekid radova firmi Gradnja Inženjering koja ima odobrenje Opštine Nikšić za radove. Kako tvrde ovi mještani korito je uzurpirano 500 metara niže od mjesta gdje je trebala da se odradi sanacija. Mještani su pozvali vodoprivrednog inspektora koji će dati konačan sud o eventualnoj šteti i prekoračenjima ovlašćenja. Mještani takođe optužuju Komunalnu inspekciju da ne preduzima ništa kako bi se devastacija spriječila. Načelnik Komunalne policije Novica Milović kazao je da su juče imali jednu prijavu po ovom pitanju i da je njihova služba izašla na lice mjesta, ali da nijesu zatekli nikog na licu mjesta. On je poručio da će sankcionisati sve koje zateknu tamo.