Problemi koji dolaze sa prvim snijegom

Problemi koji dolaze sa prvim snijegom

 Prvi veći snijeg donio je sa sobom i poteškoće stanovnicima Župe. Glavni put od Kamenog Krsta i put do Zagrada je koliko toliko očistila mehanizacija firme Uniprom metali, dok je krajem dana put od Kamenog krsta do Morakova očistila mehanizacija JP Komunalno Nikšić na poziv mjesne zajednice. Kako mehanizacija Uniprom metala čisti samo one puteve koji oni koriste, a mehanizacija JP Komunalno je prezauzeta čišćenjem gradskih i prigradskih ulica Nikšića izgleda da će sporedne ulice biti očišćene tek u naredna 2 dana. Problem sa čišćenjem je naročito izražen u  Gornjim Kutima gdje su mještani postavljanjem ograda uz ulicu suzili iste tako da čistač i ne može doći u ovaj dio Župe. 

Snijeg tako svake godine otvori pitanje neophodnosti nabavke adekvatne mehanizacije koja bi mogla očistiti sve ulice u Župi, a koja bi bila u vlasništvu MZ Župa i koja bi služila prioritetno za potrebe ove prostorno najveće MZ. Ovo rješenje je izgleda jedino koje obezbjeđuje redovno čišćenje župskih ulica.