Prvo novorođenče u 2022. dobija 1000 eura

Prvo novorođenče u 2022. dobija 1000 eura

Savjet MZ Župa Nikšićka je donio odluku da se prvorođenom djetetu u 2022. godini opredijeli jednokratna naknada u visini od 1000€ i na ovaj simboličan način daju impuls mladim bračnim parovima da šire svoje porodice, a pravo na ovu naknadu imaće isključivo dijete čiji roditelji živi i svakodnevno bitišu u našoj mjesnoj zajednici. Ova odluka je samo nastavak aktivnosti u našoj mjesnoj zajednici koje doprinose stvaranju boljih uslove za najmlađu populaciju.

U ovoj godini je Savjet je ranije donio odluku da se svakom novorođenčetu obezbijedi jednokratna novčana naknada od 100 eura. U prva tri mjeseca Župa je bogatija za petoro novorođenčadi i njima je uplaćena naknada. Kako je kazao predsjednik MZ Župa Dragoljub Radulović želja je da se sa ovom praksom nastavi i u narednim godinama.

,,Želja je da se u što više domova u Župi čuje dječja graja i da što više djece ima u školskim klupama, jer samo je to garancija da će naše mjesto imati bolju budućnost i siguran opstanak. Smatramo da je ulaganje u najmlađe najisplativije ulaganje i naše naredne aktivnosti će biti na ovom kursu.'', saopštio je Radulović.