Putevima lukavičkih narcisa-dokoljena

Putevima lukavičkih narcisa-dokoljena

Organizacija Župa u srcu u saradnji sa Etno kućom ''Moj san'' i Eko kampom Luke organizuje ekološko turističku manifestaciju ''Putevima lukavičkih narcisa-dokoljena'' koja ima za cilj da promoviše čiste ekološke predjele kao što je Lukavica, ali i dobro druženje ljubitelja prirode.

Ova manifestacija se organizuje u sklopu projekta ''DA, biram čisto!'' koji je podržan kroz program ,,Za jači glas organizacija građanskog društva'', koji realizuje Fond za aktivno građanstvo - FAKT, a finansira Američka ambasada u Podgorici.

Manifestacija je osmišljena tako da se učesnici i ljubitelji prirode okupe u Eko Kampu Luke u subotu 18. maja u 10h.  Nakon kratkih pozdravnih govora učesnici će krenuti ka Kapetanovom jezeru. Oni spremniji će najprije ići na Veliki Žurim i nakon toga na Kapetanovo jezero. Druga grupa- ''rekreativaci'' će ići odmah na Kapetanovo jezero odakle će nakon dolaska prve grupe zajedno krenuti do Etno kuće ''Moj san'' gdje će se održati kulturna manifestacija i gdje će učesnici imati i osvježenje i druženje prije povratka.

Manifestacija ima za cilj da promoviše Lukavicu kao jednu od najljepših crnogorskih planina. Učesnici će kroz fotografije učestvovati i u foto konkursu, pa će 20 autora najboljih fotografija biti nagrađeno majicama ''Da. biram čisto!''.

  #USpartnerMNE #SADzaAktivneGradjane

 #USforActiveCitizens

 #faktcg

#zupausrcu

#DAbiramcisto