Razgovori za bolju budućnost zajednice

Razgovori za bolju budućnost zajednice

Danas je u Domu Carine u Župi održan sastanak prošle godine formiranog Savjeta za održivi razvoj. Ovo tijelo koje čine predstavnici Mjesne zajednice, predstavnici nevladinih organizacija i predstavnici malih preduzeća iz Župe je i osnovano sa ciljem da bude prethodnica formiranja nekog od Lokalnih akcionih grupa (LAG-ova) koji će biti funkcionalni u Crnoj Gori.

Na sastanku je razgovarano o Strategiji razvoja Župe koja je u izradi i ciljevima koje treba postići u zajednici do 2025. godine. Učesnici su se obavezali da će za potrebe izrade strategije i sami dati svoje učešće kroz prijedloge u definisanju ciljeva razvoja i izrade SWOT analize.

Učesnici su takođe upoznati sa planiranom studijskom posjetom članova ovog Savjeta kako bi se upoznali i sa radom drugih zajednica u Crnoj Gori. Ova aktivnost je dio projekta ''Aktivne ruralne zajednice za bolju budućnost'' koji finansira Evropska unija preko Mreže za ruralni razvoj Crne Gore i ALTER programa, a sprovode ga organizacije Župa u srcu i Društvo mladih ekologa iz Nikšića.