Rekordan broj učesnika trke

Rekordan broj učesnika trke

U Župi Nikšićkoj danas je održana IV po redu regionalna ulična trka "Župa 2019" pod okriljem MZ Župa i ASCG, a u tehničkoj organizaciji AK Nikšić. Na ovogodišnjoj trci učestvovalo je 53 takmičara iz Crne Gore i regiona. Organizatori su izrazili zadovoljstvo brojnošću i činjenicom da je takmičenje, koje je već postalo tradicija, i ove godine proteklo u najboljem redu. 

Na otvaranju predsjednik MZ Župa Dragoljub Radulović je izrazio zadovoljstvo što nastavljaju organizaciju ove trke izrazivši nadu da će se ona održavati puno godina. Trku je svečano otvorio Predsjednik AK Nikšić Tomislav Žižić poželivši uspješnu trku.

''Svake godine trka izgleda sve bolje i bolje. Zahvaljujem predsjedniku MZ Župa na istrajnosti da se ova trka održava i mogu slobodno reći da ćemo i u budućim godinama podržavati održavanje ove trke.'' rekao je Žižić svečano proglašavajući trku otvorenom.

Dominaciju u kategoriji ‘’Seniorke’’ četvrtu godinu zaredom nastavila je učesnica olimpijskih igara u Riju i Londonu kao i višestruka rekorderka Crne Gore je Slađana Perunović, druga je bila Jelena Ivković dok treće mjesto ide u AK Rudar i pripada Andrei Saitaj. 

Kod seniora najbolji je bio Miloš Dragović, zatim Goran Petrić i treće mjesto pripalo je Igoru Đapiću iz AK Nikšić.

U kategoriji cicibanki na 200m prvo mjesto zauzela je Anita Pavlović učenica OŠ "Dušan Bojović", 2 mjesto Mara Nožica i 3 mjesto Nina Kecojević. Kod cicibana 1 mjesto Lazar Mandic, drugo mjesto Dejan Šundić oba učenici OS "Dušan Bojović" a treće mjesto podijelili su Đorđe Žižić -AK NK i Martin Balić

Dodijeljene su diplome i najmlađim učesnicima takmičenja Magdaleni i Mileni Bečanović, Andriji Đurović i Nikoli Bečanović koji su učestvovali sa manje od 6 godina svi. 

U kategoriji mlađe pionorke 1 mjesto Kristina Grujičić AK Trebinje, 2 mjesto Ivana Damjanović i treće mjesto Katarina Pindović. 

Starija pionirka je bila samo jedna koja je naravno i bila prva Sara Tomić. 

Kod pionira prvo mjesto Luka Tadić AK Nikšić, drugo mjesto David Miletić, i treće Vuk Pavlović OS "Dušan Bojović"

Juniora smo imali jednog Miloš Korać iz Župe Nikšićke.

Vojska i policija takođe jedan Veselin Petrušić.

 Kod rekreativaca najbolji su bili Nada Tadić i Ivan Đurović. 

Mjesna zajednica je za tri prvoplasirana u kategoriji Seniori i Seniorke obezbijedila novčane nagrade u iznosima od 80, 50 i 30 eura, a za sve pobjednike kategorija su bili obezbijeđeni pehari medalje i diplome.