Rezervisti ugošćeni u Župi

Rezervisti ugošćeni u Župi

Danas je Župa bila domaćin članovima organizacija rezervnih vojnih starješina sa područja nekadašnje Jugoslavije. Oko 50 rezervnih vojnih starješina bilo je oduševljeno Župom, ali i dočekom koji je priredila MZ Župa i njen predsjednik Dragoljub Radulović.

Srdačan doček gostiju i domaćina upriličen je najprije kod Spomenika poginulim partizanima na Sutjesci koji se nalazi u Carinama. Goste je sa nekoliko Župljana dočekao predsjednik MZ Župa Dragoljub Radulović i jedan od rezervnih vojnih starješina iz Župe Milorad Stojanović. Milorad Stojanović je goste upoznao sa činjenicom da je Župa iznjedrila 5 narodnih heroja i dala značajan doprinos Narodno oslobodilačkoj borbi u II svjetskom ratu. Gosti su nakon toga sa domaćinima položili spomen cvijeće na nadgrobnu ploču sedmorici crnogorskih partizana koji su život dali za slobodu.

Nakon toga je uslijedila posjeta Župskom manastiru i obilazak manastirskog kompleksa koji je vjekovima bio polazna tačka borbe za slobodu Župe i crnogorskog naroda.

Delegacija je poslije toga posjetila župsku školu koja sa ponosom nosi ime jednog od pet narodnih heroja, Dušana Bojovića, koji je život izgubio u čuvenoj bici na Sutjesci. Gosti su mogli čuti više o istorijatu škole i životu narodnog heroja po kojem ona nosi ime.

Nakon škole delegacija je posjetila poljoprivredni kompleks ,,Naše voće'' gdje je direktor ove kompanije Milan Golubović predstavio projekat izgradnje jednog od najvećih plantaža jabuka u Crnoj Gori, kao i planovima za čuvanje i preradu voća u Župi.

Gosti su dočekani u kancelariji MZ Župa gdje ih je u pozdravnom govoru predsjednik MZ Župa upoznao sa Župom i projektima koje su u poslednjih par godina realizovani u Župi. Predstavnici Udruženja rezervnih vojnih starješina Nikšić koji su jedan od organizatora ovog događaja MZ Župa su uručili plaketu ,,za izuzetan doprinos u afirmaciji ORVS, njegovanju patriotizma, tradicije i oficirske časti.'' Gosti su domaćinima uručili i prigodne poklone nakon čega je upriličen i ručak za sve učesnike.

Na kraju su rezervisti  iz Župe ponijeli jednu lijepu sliku mjesta, ali i gostoprimstva koje krasi Župljane.